icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین رونمایی جیلی زیکر ۰۰۷ با بردحرکتی ۸۷۰ کیلومتر

رونمایی جیلی زیکر ۰۰۷ با بردحرکتی ۸۷۰ کیلومتر

comments 0 1402/10/6

برند زیکر متعلق به جیلی از سدان برقی ۰۰۷ با حداکثر شعاع حرکتی ۸۷۰ کیلومتر رونمایی کرد.

 

محصول سطح بالای گروه جیلی از باتری ۷۵.۶ و ۱۰۰ کیلووات ساعتی استفاده خواهد کرد و بسته به نوع قوای محرکه، با یک‌بار شارژ مسافت ۶۸۸ تا ۸۷۰ کیلومتری را می‌پیماید. پیش‌فروش زیکر ۰۰۷ از چندی پیش شروع شده و نمونه‌های اولیه از ژانویه ۲۰۲۴ به دست مشتریان خواهند رسید. همان‌طور که می‌دانید زیکر زیربرندی از جیلی است که در سال ۲۰۲۱ معرفی شد و محصولات خود را در چین، آسیای مرکزی، اروپا و خاورمیانه عرضه می‌کند.

زیکر اخیراً شروع به تحویل اولین خودروی خود یعنی ۰۰۱ در هلند کرده است. باید گفت ۰۰۷ پس از خودروهای ۰۰۱، ۰۰۹ و X چهارمین محصول این شرکت چینی خواهد بود. زیکر قبلاً گفته است نسخه‌های دیفرانسیل عقب و چهار چرخ محرک ۰۰۷ با قدرت ۴۱۵ و ۶۳۶ اسب بخار عرضه خواهند شد. البته رگلاتورهای چینی اطلاعات بیشتری از قوای محرکه این خودرو را منتشر کرده‌اند که به شرح زیر است:

 

- دیفرانسیل عقب، قدرت ۴۱۵ اسب بخار، باتری ۷۵.۶ کیلووات ساعتی، شعاع حرکتی ۶۸۸ کیلومتر

- دیفرانسیل عقب، قدرت ۴۱۵ اسب بخار، باتری ۱۰۰ کیلووات ساعتی، شعاع حرکتی ۸۷۰ کیلومتر

- چهار چرخ محرک، قدرت ۶۳۶ اسب بخار، باتری ۱۰۰ کیلووات ساعتی، شعاع حرکتی ۷۲۳ تا ۷۷۰ کیلومتر

همان‌طور که گفته شد شعاع حرکتی سدان جیلی زیکر ۰۰۷ به نوع رینگ‌ها و پکیج سفارشی اسپرت بستگی خواهد داشت. شایان ذکر است قبلاً برخی منابع به استفاده از باتری ۷۵.۶ کیلووات ساعتی در نسخه چهار چرخ محرک نیز اشاره کرده بودند اما در لیست جدید زیکر خبری از این مدل نیست. احتمال دارد چینی‌ها به دلیل شعاع حرکتی کمتر این خودرو را از برنامه تولید حذف کرده باشند.

زیکر ۰۰۷ سدانی با ابعاد مشابه تویوتا کمری است و طول/عرض/ارتفاع آن به ۴۸۶۵/۱۹۰۰/۱۴۵۰ میلی‌متر می‌رسد. فاصله بین محوری سدان موردبحث نیز ۲۹۲۸ میلی‌متر خواهد بود. در طراحی ۰۰۷ از زبان طراحی جدیدی که توسط استفان سیلاف و تیم طراحی این شرکت در گوتنبرگ سوئد خلق شده استفاده می‌شود. داخل کابین خودرو نیز نمایشگر مرکزی ۱۵.۰۵ اینچی وجود دارد. بر اساس اطلاعات منتشر شده، زیکر ۰۰۷ با چهار تیپ عرضه خواهد شد و قیمت آن بین ۳۲ تا ۴۷ هزار دلار خواهد بود.

 

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1402/10/6
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط