icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین رونمایی فراری از ۲۹۶GTS،سوپر اسپرت هیبریدی روباز

رونمایی فراری از ۲۹۶GTS،سوپر اسپرت هیبریدی روباز

comments 0 1401/2/1

فراری نسخه روباز مدل هیبریدی ۲۹۶ GTB را با نام GTS معرفی کرده است. این نسخه از همان قوای محرکه ۳ لیتری V6 توئین توربوی هیبریدی استفاده می‌کند که ۸۳۰ اسب بخار قدرت دارد ولی حالا از سقف جمع شونده‌ای بهره می‌برد که می‌تواند ظرف ۱۴ ثانیه تا حداکثر سرعت ۴۵ کیلومتر بر ساعت باز یا بسته شود. سقف سخت این خودرو با فشردن یک دکمه، دو تکه شده و زیر کاور پیشرانه پنهان می‌شود. همچنین یک صفحه شیشه‌ای با قابلیت تنظیم ارتفاع هم پشت صندلی‌ها بالا می‌آید تا به‌هم‌ریختگی جریان هوا را کاهش دهد.

این ویژگی‌ها ۷۰ کیلوگرم به وزن ۲۹۶ GTS اضافه کرده ولی به نظر نمی‌رسد این موضوع لطمهٔ چندانی به پرفورمنس خودرو وارد کند زیرا هرچند نسخهٔ روباز ظرف ۷.۶ ثانیه از صفر به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که ۰.۳ ثانیه بیشتر از GTB است اما شتاب صفرتاصد آن هنوز هم همان ۲.۹ ثانیه است. همچنین GTS مثل همتای کوپهٔ خود می‌تواند تا ۲۵ کیلومتر را به‌صورت تمام الکتریکی و با حداکثر سرعت ۱۳۵ کیلومتر بر ساعت طی کند.

در اینجا شاهد همان پیشرانهٔ V6 توئین توربو با ردلاین ۸,۵۰۰ rpm هستیم که به‌تنهایی ۶۶۳ اسب بخار قدرت تولید می‌کند درحالیکه یک موتور الکتریکی هم ۱۶۵ اسب بخار به این نیرو اضافه می‌کند تا مجموع قدرت به ۸۳۰ اسب بخار برسد. کل این نیرو هم فقط به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. این قوای محرکه بسیار جذاب به نظر می‌رسد اما برای کسانی که پرفورمنسی حتی بهتر می‌خواهند، برای ۲۹۶ GTS هم همان پکیج Assetto Fiorano نسخهٔ کوپه قابل سفارش خواهد بود.

این نسخه که در تصاویر با رنگ قرمز دیده می‌شود، با استفاده بیشتر از فیبر کربن و همینطور رو دری‌های سبک‌تر، وزن خودرو را تا ۸ کیلوگرم کاهش می‌دهد. علاوه بر این، باله‌هایی زیر سپر جلو داون‌فورس را ۱۰ کیلوگرم افزایش می‌دهد. 

به گفته فراری، GTS با پکیج Assetto Fiorano در سرعت ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت ۳۶۰ کیلوگرم داون‌فورس تولید می‌کند. همچنین تنها راه دسترسی به خطوط روی بدنه و لاستیک‌های بسیار چسبندهٔ میشلن پایلوت اسپرت کاپ ۲R هم سفارش همین پکیج خواهد بود.

فراری هنوز قیمت و زمان عرضهٔ ۲۹۶ GTS را اعلام نکرده ولی انتظار می‌رود حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار دلار گران‌تر از GTB با قیمت پایهٔ ۳۲۳ هزار دلار باشد.

برچسب ها:

فراری
user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1401/2/1
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط