icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین رونمایی کانسپت فولکس‌واگن ID.X پرفورمنس ،رقیبی برای تسلا

رونمایی کانسپت فولکس‌واگن ID.X پرفورمنس ،رقیبی برای تسلا

comments 0 1402/6/19

کانسپت فولکس‌واگن ID.X پرفورمنس با ۵۵۰ اسب بخار قدرت می‌تواند پیش‌نمایشی از رقیبی برای ب‌ام‌و i4 M50 و تسلا مدل ۳ پرفورمنس باشد.

فولکس‌واگن با سدان الکتریکی جدید ID.7 به رقابت با تسلا مدل ۳ و ب‌ام‌و i4 برخاسته است اما چیزی که غول ولفسبورگی کم دارد، یک نسخهٔ پرفورمنس برای مقابله با نسخه‌های قوی‌تر رقبای مذکور است. حال اما فولکس‌واگن از یک ID.7 اسپرت و قدرتمند در قالب کانسپتی رونمایی کرده است که به‌احتمال‌زیاد طی چند سال آینده به مدلی تولیدی تبدیل خواهد شد.

این کانسپت که ID.X پرفورمنس نام گرفته، ۵۵۰ اسب بخار قدرت دارد. کانسپت الکتریکی فولکس‌واگن اما علاوه بر قدرت بیشتر، با سپرها و رکاب‌های جانبی جدید و اسپویلر بزرگ عقب، در ظاهر هم بسیار اسپرت‌تر شده است. اسپویلر مذکور به همراه اسپلیتر جلو و دیفیوزر عقب از فیبر کربن ساخته شده‌اند و فلاپ‌های مشکی‌رنگ گلگیر هم رینگ‌های ۲۰ اینچی فورج‌کاری شده را پوشش داده‌اند. این رینگ‌ها که با لاستیک‌های ۲۶۵ میلی‌متری میشلن پایلوت اسپرت کاپ پوشیده شده‌اند، به لطف کاهش ۶۰ میلی‌متری ارتفاع تعلیق، داخل گلگیرها فرورفته‌اند.

ID.7 تولیدی در حال حاضر فقط با یک قوای محرکهٔ دو موتوره چهارچرخ محرک ارائه می‌شود که ۲۸۲ اسب بخار قدرت تولید می‌کند اما این کانسپت حدود دو برابر این قدرت دارد و می‌تواند مستقیماً به مصاف ب‌ام‌و i4 M50 با ۵۴۴ اسب بخار قدرت برود. احتمالاً این کانسپت در آینده با نام ID.7 GTX تولید خواهد شد و در صدر خانوادهٔ سدان الکتریکی فولکس‌واگن قرار خواهد گرفت. در مورد سرعت و شتاب این سدان الکتریکی اسپرت هیچ حرفی زده نشده اما زمان زیر ۴ ثانیه برای شتاب صفرتاصد محتمل خواهد بود.

اگر ID.X پرفورمنس با همین ۵۵۰ اسب بخار قدرت به تولید برسد و حتی نیمی از ویژگی‌های ظاهری جذاب نسخهٔ کانسپت را حفظ کند، ممکن است بتواند تعدادی از خریداران تسلا مدل ۳ پرفورمنس را به سمت خود جلب کند. این کانسپت در حال حاضر در نمایشگاه بین‌المللی ترفن در سوئیس به نمایش درآمده است.

برچسب ها:

فولکس واگن
user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1402/6/19
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط