icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین زایروسLP1200 ،نسخه خوفناکی از لامبورگینی اورکان

زایروسLP1200 ،نسخه خوفناکی از لامبورگینی اورکان

comments 0 1399/4/23

لامبورگینی اورکان و حتی مدل پرفورمنته بدون شک یکی از بهترین های گاو خشمگین هستند اما اگر به هر دلیلی این دو مدل پسند واقع نشود باید به سراغ یک تیونر کار حرفه ای رفت تا با هنر خود یک سوپر اسپرت پیست محور را تحویل بگیرید.

خودرویی که مشاهده می‌کنید LP1200 نام داشته و محصول تیونر نروژی با نام زایروس می‌باشد. این شرکت در مسابقات قهرمانی GT اوراکان سوپر تروفئو نروژ حضور داشته و از تمامی تجارب موتور اسپورت خود برای تولید این اوراکان جاده‌ای استفاده کرده است.

زایروس به دنبال تولید ۲۴ دستگاه از این هیولای خطرناک است و ۱۲ دستگاه از آن‌ها فقط مختص پیست خواهند بود. تمامی مدل‌ها به پیشرانه ۱۰ سیلندر ۵.۲ لیتری استاندارد و توربوشارژرهای جدید مجهز بوده و قدرت ۱۲۰۰ اسب بخاری تولید خواهند کرد.

 

البته قدرت عظیم به دست آمده فقط به خاطر نصب توربوها نیست زیرا در این خودرو ECU جدید، منیفولد متمایز و اگزوز تیتانیومی هم نصب خواهند شد. شاید احساس‌برانگیزترین جنبه خودرو این باشد که زایروس گیربکس دوکلاچه استاندارد اوراکان را کنار گذاشته و بجای آن از گیربکس مسابقه‌ای Xtrac استفاده کرده است.

 

اگرچه پکیج‌های توئین توربوی زیادی برای اوراکان در بازار وجود داشته اما زایروس یک قدم فراتر رفته و بدنه را نیز دست‌خوش تغییرات زیادی کرده است. از جمله تغییرات ظاهری این خودرو می‌توان به نمای جلو و جانبی جدید، قوس‌های چرخ متفاوت و نمای عقب دگرگون شده با بال عقب ثابت و دیفیوزری بزرگ اشاره کرد. این قطعات نه تنها جذابیت خاصی دارند بلکه داون فورس ۱۲۰۰ کیلوگرمی تولید کرده و باعث شده‌اند وزن خودرو تنها ۱۲۰۰ کیلوگرم باشد.


نهایتاً هم به کابین می‌رسیم که کاملاً تغییر کرده و تنها برخی قطعات استاندارد اوراکان در آن حفظ شده‌اند.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/4/23
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط