icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین زمان رونمایی نسل جدید تویوتا لندکروز مشخص شد

زمان رونمایی نسل جدید تویوتا لندکروز مشخص شد

comments 0 1399/9/12

نسل بعدی تویوتا لندکروزر ظاهراً در آوریل ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰) معرفی خواهد شد. این خودروساز ژاپنی قبلاً به نمایندگی‌های خود درباره این شاسی‌بلند جدید اطلاع‌رسانی کرده است.

در حرکتی که به نوعی سورپرایز کننده است نسل جدید لندکروزر ظاهراً از پلتفرم بدنه روی فریم جدید F1 که در نسل بعدی توندرا هم بکار خواهد رفت استفاده نخواهد کرد. بجای آن لندکروزر جدید معماری نسل فعلی را حفظ خواهد کرد. البته دگرگونی عمیقی در این خودرو رخ خواهد داد که از جمله آن‌ها می‌توان به قوای محرکه جدید و سیستم تعلیق بهبود یافته اشاره کرد.

در خبر جدید همچنان گفته شده که نسل جدید لندکروزر از پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۴ لیتری توربو به همراه واحدی هیبریدی استفاده خواهد کرد. ظاهراً یک پیشرانه ۳.۳ لیتری توربودیزل نیز در دسترس خواهد بود هرچند انتظار نمی‌رود این پیشرانه در همه بازارها قابل انتخاب باشد.

یکی از منابع مطلع گفته که تویوتا حداقل در آمریکا این خودرو را به‌صورت انحصاری با گنجایش پنج نفر عرضه خواهد کرد و آن را یک آفرودر جدی بدون تأکید روی اشرافیت نسل فعلی بازاریابی خواهد کرد. به این ترتیب قیمت لندکروزر جدید کمتر از بهای ۸۵۵۱۵ دلاری نسل فعلی خواهد بود. حتی گفته شده احتمال تولید نسخه خشن لندکروزر با پیشوند GR هم وجود دارد.

ظاهراً مدل سال ۲۰۲۱ لندکروزر آخرین مدل نسل فعلی این خودرو در آمریکا خواهد بود. اگر خبر مربوط به زمان معرفی نسل جدید قدبلند مشهور تویوتا درست باشد بنابراین انتظار می‌رود فروش آن از نیمه دوم سال ۲۰۲۱ و به عنوان مدل سال ۲۰۲۲ شروع شود.

در حال حاضر لندکروزر و لکسس LX اساس یک خودرو با استایلی متفاوت هستند اما در آینده همین روند ادامه نخواهد یافت. لکسس LQ قرار است پرچم‌دار جدید این برند باشد و بیش از آنکه خودرویی آفرود باشد روی اشرافیت و لوکس بودن تمرکز خواهد داشت.

برچسب ها:

تویوتالندکروز
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/9/12
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط