icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین زمان رونمایی نسل جدید نیسان Z پرتو مشخص شد

زمان رونمایی نسل جدید نیسان Z پرتو مشخص شد

comments 0 1399/6/19

بعد از مدتها انتظار نهایتا نیسان اعلام کرد 16 سپتامبر نسل جدید خودروس اسپرت Z را رونمای خواهد کرد.این خودروساز ژاپنی همزمان با اعلام زمان رونمایی تیزر جدیدی را منتشر کرده است.

ژاپنی‌ها با انتشار این تیزر یک‌بار دیگر تائید کرده‌اند Z جدید از طراحی‌ای با نیم‌نگاهی به گذشته سود خواهد برد. چراغ‌های جلوی گرد این خودرو تشابهاتی به نیسان فیرلیدی Z یا همان داتسون ۲۴۰Z خواهد داشت. چراغ‌های عقب نیز تحت تأثیر ۳۰۰ZX (Z32) طراحی شده‌اند.

 

ما همچنین با لوگوی به‌روز Z بیش از پیش آشنا می‌شویم لوگویی که در ستون عقب دیده می‌شود و این هم یکی دیگر از ویژگی‌های رتروی این خودرو می‌باشد. نیسان همچنین نیم‌نگاهی هم به کابین داشته و ظاهراً Z جدید مجهز به گیربکس دستی خواهد بود. از دیگر ویژگی‌های قابل‌توجه بخش داخلی این خودرو می‌توان به دوخت های زردرنگ روی کنسول مرکزی اشاره کرد. البته توجه همگان همچنان به گیربکس این خودرو خواهد بود.

 

اگرچه جزئیات چندانی از مشخصات فنی Z جدید در دست نیست اما نیسان گفته این خودرو ترکیبی از طراحی رترو با تکنولوژی مدرن خواهد بود و از این نظر ناامید نخواهیم شد. احتمال دارد مدل رونمایی شده از نوع پروتوتایپ باشد زیرا در نام آن از پسوند “پروتو” استفاده شده است. نیسان در سال ۲۰۰۵ و با معرفی GT-R پروتو روش مشابهی را انتخاب کرد. این خودرو تقریباً همان مدل آماده تولید R35 بود که چند سال بعد عرضه شد.

 

رونمایی از نسخه پیش‌تولیدی به نیسان فرصت خواهد داد کارهای نهایی روی آماده‌سازی فرزند خلف ۳۷۰Z را انجام دهد. البته Z جدید تا سال آینده وارد بازار نخواهد شد و احتمالاً با مدل سال ۲۰۲۲ روانه میدان خواهد شد.

برچسب ها:

نیسان
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/6/19
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط