icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین ساخت سوئیچ یدک بی ام و

ساخت سوئیچ یدک بی ام و

comments 0 1399/11/14

ساختن سوئیچ بی ام و نیاز به تخصص زیاد و همچنین تجربه دارد و در کنار این مسائل وجود وسایل کاربردی و پیشرفته نیز بسیار مهم است. با توجه به اهمیتی که ریموت کنترل و سوئیچ ماشین دارد، برای کد دهی و  سفارش ساخت ریموت و سوئیچ باید به مرکزی مراجعه کرد که خدماتی شبانه روزی به مشتریان خود عرضه می دارند. زیرا در هر ساعت از شبانه روز امکان بروز مشکل برای ریموت و سوئیچ  وجود دارد. بدون وجود سوئیچ و ریموت هیچ استفاده ای نمی توان از خودرو کرد حتی نمی توان آن را روشن کرد.

تعریف و پروگرام ریموت بی ام و

زمانی که سوئیچ و ریموت بی ام و شما باید پروگرام شود باید به مراکز تخصصی مراجعه نمایید که تجهیزات و امکانات در این زمینه را در اختیار داشته باشند، برای اینکه سوئیچ و ریموت بی ام و شما باید کد دهی شود و کد داده شده برای اتومبیل شما تعریف شود که انجام این کارها نیاز به تخصص کافی و ابزار پیشرفته دارد.

ریموت‌ بی ام و مجهز به تراشه ترانسپوندر

در ریموت‌های بی ام و یک تراشه ترانسپوندر قرار گرفته است. این تراشه با پوشش پلاستیکی در قسمت بالایی ریموت بی ام و قرار دارد و پوشش امنیتی دارد. ریموت‌های دارای ترانسپوندر یک فرستنده بر روی ریموت و یک گیرنده در داخل ماشین دارند که با برقراری این ارتباط اجازه استفاده از ماشین وجود دارد.

کددهی سوئیچ و ریموت بنز

ساخت سوئیچ بنز و کددهی ریموتدر صورت اورجینال بودن از قیمت بالایی برخوردار است پس برای بهبود این مشکل در صورتنبود سوئیچ و یا گم کردن آن از خدمات خام کردن کلید می­توان استفاده کرد . برای این خدمات ابزارپیشرفتهاحتیاج است. برای خام کردن ریموت ابتدا آن را خام می­کنند و سپس با انجام کد دهی، کد جدیدی را برای آن تعریف می کنند و برای استفاده در اختیار او قرار می­گیرد.

پاک کردن ریموت گمشده

در صورتی که سوئیچ و ریموت بنز خود را گم کرده اید و یا زمانی که از شما دزدیده شده باشد، اولین اقدام شما پیدا کردن مرکزی است که با کمک متخصصین سوئیچ شما کد دهی جدید شده و سوئیچ و ریموت جدیدی در اختیار شما قرار گیرد. در بعضی از خودرو ها و مدل های آن با گم شدن یا دزدیده شدن سوئیچ ، نیازی به خام کردن کلید و دریافت کد جدیدی نیست. در این موارد با کمک از دستگاه های مخصوص سوئیچ و ریموت های خودرو بنز را پاک می­کنند.در اکثر موارد باید کدهای قبلی پاک شود و سوئیچ مجددا کددهی شود.

دلایلی که افراد عادی نمی¬توانند اقدام به تعمییر ریموت بنز کنند، عبارتند از:

قیمت سوئیچ بنز ، نسبتاً بالاست. پس امکان دارد با کوچکترین دستکاری سوئیچ خودرو بنز ، هزینه سنگینی متحمل شوید.

تعمیرکار برای تعمیر ریموت بنز از ابزارها و دستگاه‌های خاصی استفاده می‌کند که در دسترس هر کسی نیست و کار کردن با این ابزارها تخصص لازم دارد.

در تعریف کلید بنز از تکنولوژی‌ پیشرفته استفاده می شود. امکان این هست که با دستکاری ریموت، امنیت ماشین شما از بین برود.

در صورتی­که نیاز به کددهی ریموت بنز داشته باشید، وجود دستگاه های تخصصی برای کد دهی الزامی است.

ساخت سوییچ بنز با کیفیت پایین و یا خرید سوئیچ بنز تقلبی یکی از دغدغه‌های اجتناب‌ناپذیر تماس با تعمیرکار نامعتبر است.

امکان دارد به دلیل استفاده اشخاص عادی از ابزارهای متفرقه، به سوئیچ خودرو بنز آسیب فیزیکی جدی وارد شود.

تعریف ریموت بنز

تعریف ریموت بنز

در صورتی که ماشین خود را تعویض کردید و یا یک ریموت یدک بنز خام برای شما مانده، به دریافت خدمات تعریف ریموت بنز نیازمندید. به طور جدی توصیه می شود که اگر ماشین بنز خود را از فرد دیگری خریداری کرده‌اید، ابتدا کلید بنز را خام کرده و سپس با کمک خدمات تعریف و کددهی ریموت بنز‌ کد جدیدی برای ریموت خود تعریف کنید.

تصور غلطی که در بین اکثر مردم وجود دارد این است که ریموت همه مدل‌های بنز شبه به یکدیگرند. برخلاف شباهت ظاهری ریموت انواع مدل‌های مختلف بنز ، از لحاظ ساختاری شباهتی با هم ندارند. هر سوئیچ بنز کد مخصوص به خود را دارد و این کد مختص به اوست. در مورد نوع سیستم ضد سرقتی هر مدل نیز این تفاوت وجود دارد و به این دلیل است که ریموت هیچ دو مدل بنز شبیه به هم نیست. همچنین کلید بنز جدیدترین سیستم ضد سرقت را داراست که ترانسپوردر نام دارد.

سوئیچ و ریموت هیوندا

سوئیچ و ریموت هیوندا

ریموت، قطعه ای است که از مدار الکتریکی تشکیل شده است که به وسیله یک باتری تغذیه می­شود و به گیرنده، فرکانس انتقال می­دهد. ریموت­ها در زندگی امروز نقش مهم و کاربردی دارد. پیشرفت بسیار زیاد،آن ها را تبدیل به اپلیکیشن هایی کرده که حتی می توان در گوشی های موبایل از آنها استفاده کرد. همچنین با استفاده از ریموت می توان دستگاه ها و وسایل الکترونیکی راکنترل کرد.

 امروزه ساخت ریموت ها شامل پیشرفت بسیاری بوده و ساختار آن­ها با ریموت های قدیمی بسیار متفاوت بوده و پیجیده است.ساختار ریموت های امروزی طوری است که تیغه فلزی سوئیچ در یک قاب فلزی یا پلاستیکی که حاوی مدار فرمان جهت کنترل سیستم قفل مرکزی و یا سیستم ضد سرقت خودرو است، گرد آوری شده است. طریقه کار کردن ریموت به این صورت است که وقتی صاحب خودرو در فاصله حدود سه متری از خودرو، سیستم را فعال سازد، سیگنال داده ها از کلید به سیستم دریافت کننده در خودرو منتقل می­شود و در این هنگام سیستم دریافت کننده، اطلاعات دریافتی را اعتبارسنجی کرده و اگر داده های کلید با داده های موجود در سیستم مطابقت داشته باشد، درب خودرو باز می­شود. این دستگاه ها علاوه بر افزایش قدرت کنترل و امنیت خودرو دارای امکانات پیشرفته ای نظیر جی پی اس است.

 سیستم جی پی اس، این امکان را می دهد تا خودرو به صورت لحظه ای ردیابی شده و در هنگام سرقت خودرو موقعیت مکانی آن را از طریق اس ام اس دریافت کرده و خودرو را پیدا کنید. از امکانات دیگر سیستم ردیابی می توان به تنظیم سرعت مجاز و کنترل ساعات تردد و توقف اشاره نمود. تکنولوژی سیستم ردیابی به این صورت است که اگر خودرو را در اختیار شخصی قرار داده اید، به راحتی می‌توانید از استفاده صحیح آن مطمئن شوید. همچنین در هنگام وقوع تخلف، پیام هشدار برای شما ارسال می شود و شما را از وضعیت فعلی خودرو آگاه می سازد.شاید برای مالکین محترم خودروی هیوندا پیش آمده مواقعی که ریموت هیوندا داخل خودرو یا صندوق عقب مانده و درب خودرو بسته و قفل گردیده و عملا دسترسی به سوئیچ یدک هیوندا هم نداشته باشند ، قطعا بازنمودن درب هیوندا فرآیندی است که با ابزار مخصوص امکان پذیر است ، بدون ریموت یا کلید یا ابزار ، بازکردن درب هیوندا عملا غیر ممکن خواهد بود .

سیستم ایموبلایزر در این دسته از ماشین ها بسیار خاص و پیچیده است که ای امر باعث شده ساخت سوئیچ هیوندا کار بسیار پیچیده ای باشدو باید زیر نظر افراد متخصص و متبحر این کار انجام شود.

با توجه به مطالب گفته شده در صورتی که شما سوئیچ و یا ریموت هیوندا خود را گم کنید با مشکل بزرگی مواجه می­شوید چون قادر به انجام هیچ کاری نیستید. وجود مراکز خدمات دهی که به صورت شبانه روزی در حال خدمات رسانی هستند در این مواقع بسیار به کار می آید.

انجام خدمات سوئیچ و ریموت هیوندا کار پیچیده و بسیار تخصصی است که ابزار مخصوص و کاربردی دارد که هر کسی قادر به استفاده از این ابزار نیست و نیاز به آموزش دارد و افرادی که در این مراکز مشغول به کار هستند آموزش­های پیچیده مربوط به این کار را دیده­اند. کد دهی به سوئیچ، ساخت سوئیچ و ریموت، باز کردن انواع درب هیوندا حتی درب­های ضد سرقت در زمان مفقود گشتن سوئیچ و ریموت، تراش تیغه کلید و پروگرام سوئیچ هیوندا و ... از تخصص های این افراد است.

فعال کردن کلیس هیوندا

ساختن ریموت 2018 طبق روش دیاگ همراه سوکت مخصوص آن باید توسط دستگاه های تخصصی انجام شود. غعال کردن کلیس استارت هیوندا نیز اگر با دقت لازم انجام نشود باعث غیر فعال سوئیچ شده و طبیعتا استفاده از ماشین را به کلی مختل می کند

عیب یابی سوئیچ هیوندا

معمولا سوئیچ و یا ریموت­های در اثر افتادن در آب و یا در معرض رطوبت و نم قرار گرفتن دچار زنگ زدگی می­شود و برای باز کردن درب خودرو دچار مشکل می­شویم. ریموت نیز در صورتی که دائما در معرض رطوبت قرار گیرد دچار ایجاد رسوب شده و در کار آن اختلال ایجاد می­شود.

گاهی اوقات نیز شکستگی ریموت نیز که اغلب افراد با آن مواجه می شوند و از رایج ترین مشکلات است باعث کار نکردن ریموت می­شود.

در این مواقع تنها راه استفاده مجدد از سوئیچ و ریموت خام نمودن سوئیچ و کد دهی مجدد به آن و همچنین خارج نمودن تیغه اضطراری ریموت کیلس از آن و پروگرام دهی مجدد به آن توسط پروگرامر است تا بتوانیم مجددا مثل سابق بدون هر گونه نقصی از آن استفاده نماییم که برای این کار باید به مراکزی که در این زمینه خدمات رسانی می کنند مراجعه کنیم.

چه مواقعی به سوئیچ یدک نیاز داریم

هر خودرویی دارای سوئیچ یدک است تا در مواقع اضطراری و یا گم شدن سوئیچ اصلی بتوان با استفاده از سوئیچ یدک از خودرو استفاده کرد. داشتن سوئیچ یدک برای خودروی با توجه به خاص بودن و کد داشتن سوئیچ امری بسیار مهم است و باید یدک سوئیچ همواره در دسترس باشد.

سیستم سوئیچ و ریموت ایمبولایزر است که این گونه سیستم ها به کد دسترسی خاصی مجهز هستند و این کد برای هر خودرویی منحصر به فرد است.

شرکت های سازنده خودروهای داخلی و عمدتا خارجی از   ECU های مختلفی در ساخت محصولات خود استفاده میکنند.

برچسب ها:

رپرتاژ
user-img

نویسنده :

گروه خبری

comments 0 1399/11/14
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط