icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین سدان ،شاسی بلند مرسدس بنز تولید خواهد شد

سدان ،شاسی بلند مرسدس بنز تولید خواهد شد

comments 0 1399/7/19

در نمایشگاه خودروی پکن 2018 مرسدس بنز از کانسپتی رونمایی کرد که از ارتفاع یک شاسی بلند برخوردار بود اما در عین حال بدنه یک سدان را داشت.نام این خودرو می باخ ویژن اولتیمیت ویژن نام داشت و حالا یک نشریه آلمانی اعلام کرده خودرویی شبیه به آن توسط مرسدس بنز به تولید خواهد رسید

گفته می‌شود مرسدس بنز این خودرو را یک SUL می‌داند که احتمالاً مخفف Sport Utility Limousine است (آلمانی‌ها به خودروهای سدان لیموزین میگویند نه آن خودروهای کشیده‌ای که ما می‌شناسیم).

متأسفانه فعلاً جزئیات بیشتری در مورد این خودروی چهاردر قدبلند وجود ندارد که یکی از آن‌ها زمان معرفی و عرضه است. همچنین سؤال اصلی در مورد این SUL این است که در کجای سبد محصولات مرسدس قرار خواهد گرفت. درهرحال به نظر می‌رسد این کراس‌اوور سدان موردپسند کسانی باشد که هم‌اکنون خریدار کراس‌اوورهای کوپهٔ این شرکت هستند. پس از معرفی کانسپت ویژن اولتیمیت لاکچری در نمایشگاه پکن ۲۰۱۸، شایعاتی منتشر شدند مبنی بر اینکه مرسدس در حال بحث و بررسی برای تولید آن است اما در آن زمان هنوز برای این کار چراغ سبزی وجود نداشت.

کانسپت مایباخ ویژن اولتیمیت لاکچری شکل یک سدان بزرگ را داشت اما این با ارتفاعی بلندی ترکیب شده بود که در کراس‌اوورها می‌بینیم. یک جلوپنجرهٔ بزرگ با خطوط عمودی کرومی و چراغ‌های LED باریکی در طرفین آن از ویژگی‌های نمای جلویی این کانسپت هستند درحالی‌که گلگیرهای برجسته با دهانهٔ کرومی هم ظاهر آفرودی‌تری به آن بخشیده‌اند. سقف شیشه‌ای خودرو نیز به‌صورت عمودی به دو قسمت تقسیم شده و این خط تقسیم تا شیشهٔ عقب ادامه یافته است.

البته ایدهٔ یک سدان بلندقامت خیلی جدید نیست زیرا به‌عنوان‌مثال ولوو هم چند سال پیش این کار را با مدل S60 کراس کانتری انجام داد. این یک سدان S60 معمولی بود که ارتفاع آن از زمین ۶۵ میلی‌متر افزایش یافته بود. هرچند این کار برای تبدیل یک سدان لوکس به یک آفرودر خشن کافی نیست اما ارتفاع بیشتر از سطح زمین به عبور از مسیرها و جاده‌های ناهموار کمک می‌کند.

برچسب ها:

مرسدس بنز میباخ
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/7/19
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط