icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین سدان برقی جیلی گلکسی E8 معرفی شد

سدان برقی جیلی گلکسی E8 معرفی شد

comments 0 1402/8/28

جیلی از سدان برقی و جذاب گلکسی E8 رونمایی کرد. این خودروی بدون آلایندگی با یک‌بار شارژ می‌تواند حداکثر مسافت ۶۶۵ کیلومتر را طی کند.

زیرساخت جیلی گلکسی E8 پلتفرم مشهور SEA است و طول/عرض/ارتفاع این خودرو به ترتیب برابر با ۵۰۱۰/۱۹۲۰/۱۴۶۵ میلی‌متر است و فاصله بین محوری نیز به ۲۹۲۵ میلی‌متر می‌رسد. این سدان که باید به رقابت با خودرویی همچون بی وای دی هان برقی بپردازد از طراحی نرم و روانی سود می‌برد و جذابیت‌های زیادی دارد. رسانه‌های چینی می‌گویند ضریب درگ E8 به رقم قابل‌توجه ۰.۱۹۹ می‌رسد که از این نظر با خودروی عجیب فولکس‌واگن XL1 برابر خواهد بود؛ به‌ عبارت‌ دیگر سدان برقی جیلی آیرودینامیک بهتری نسبت به مرسدس بنز EQS با ضریب درگ ۰.۲۰۲ و نیو ET7 با ضریب درگ ۰.۲۰۸ دارد. بخش جلوی خودرو فاقد جلوپنجره سنتی است اما یک جفت چراغ تیز و دیلایت های متمایز در آن دیده می‌شوند.

بدون تعجب باید گفت پروفایل جانبی سدان جیلی عاری از هرگونه افت‌وخیز چشمگیر است و این امر به معنی عبور راحت‌تر هوا از اطراف پانل‌های بدنه خواهد بود. نکته جالب اینکه چینی‌ها بدون استفاده از دوربین‌های جدید بجای آینه‌های سنتی توانسته‌اند به چنین ضریب درگ پایینی دست پیدا کنند. همانند اکثر خودروهای برقی حاضر در بازار، نمای عقب جیلی گلکسی E8 منحصربه‌فرد یا بسیار جذاب نیست و بارزترین ویژگی آن نوار نورانی LED خواهد بود.

اما کابین خودرو داستان دیگری دارد. برای مثال یک نمایشگر ۴۵ اینچی بزرگ با رزولوشن ۸K کل داشبورد را در اختیار دارد. جیلی گلکسی E8 همچنین از غربیلک فرمان دی کات و کنسول مرکزی ساده با شش دکمه، اهرم چرخان، پد شارژ بی‌سیم و فضای ذخیره‌ای سود می‌برد. دیگر ویژگی‌های کابین این خودرو شامل نورپردازی داخلی و سانروف پانورامیک خواهند بود.

دو نسخه ۴۰۰ ولتی از سدان بدون آلایندگی جیلی گلکسی E8 در دسترس خواهند بود که اولی به باتری ۶۲ کیلووات ساعتی مجهز است و پیشرانه آن ۲۷۲ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. این مدل می‌تواند با یک‌بار شارژ مسافت ۵۵۰ کیلومتری را طی کند. 

نسخه دوم از همان پیشرانه با قدرت ۲۷۲ اسب بخار استفاده می‌کند اما باتری ۷۶ کیلووات ساعتی باعث دستیابی به برد ۶۶۵ کیلومتری می‌شود. فول ترین نسخه این خودرو از معماری ۸۰۰ ولتی و دو پیشرانه برقی در جلو و عقب با قدرت‌های ۲۲۴ و ۴۲۱ اسب بخار استفاده می‌کند. این مدل به باتری ۷۶ کیلووات ساعتی مجهز است و شعاع حرکتی ۶۶۵ کیلومتری دارد.

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1402/8/28
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط