icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین سوپر اسپرت ۸۱۲ کامپتزیونه برترین خودروی فراری

سوپر اسپرت ۸۱۲ کامپتزیونه برترین خودروی فراری

comments 0 1400/8/26

فراری ۸۱۲ کامپتزیونه یکی از جدی‌ترین محصولات تاریخ این خودروساز بوده و شاید بتوان آن را یکی از بهترین خودروهای تاریخ ایتالیایی‌ها دانست.

این شاهکار دنیای خودرو از پیشرانه ۱۲ سیلندر ۶.۵ لیتری تنفس طبیعی که قدرت ۸۱۹ اسب بخاری و گشتاور ۶۹۲ نیوتون متری دارد استفاده می‌کند. حداکثر قدرت پیشرانه در دور ۹۲۵۰ به دست آمده و این نیروگاه آهنین تا دور ۹۵۰۰ هم می‌غرد. ۸۱۲ کامپتزیونه همچنین از قوی‌ترین پیشرانه تنفس طبیعی تاریخ فراری سود برده و صدای تولیدی آن نیز فوق‌العاده است.

فراری اخیراً برخی خبرنگاران خودرویی را به مرکز تست فیورانو دعوت کرده تا این شاهکار را بررسی نموده و در ادامه شما را با نظرات خبرنگاران برخی رسانه‌ها همچون اوو، پیستون هدز و اتوکار آشنا می‌کنیم.

تمامی افراد تست کننده این خودرو تحت تأثیر ۸۱۲ کامپتزیونه قرار گرفته‌اند. دان پروسر خبرنگار پیستون هدز به انسجام فوق‌العاده این سوپر اسپورت اشاره کرده و می‌گوید ۸۱۲ همانند یک سوپرکار پیشرانه وسط عمل می‌کند و شما می‌توانید آن را مشابه چنین محصولاتی برانید. او می‌گوید پیشرانه این خودرو بهترین نمونه‌ای است که تاکنون بررسی کرده و قدرت تولیدی به خوبی در تمامی دورها قابل‌استفاده بوده و صدای تولیدی نیز بسیار هیجان‌انگیز است. از نظر پروسر ۸۱۲ کامپتزیونه بهتری فراری‌ای است که تاکنون تست کرده و می‌توان آن را یکی از لذت‌بخش‌ترین خودروهای تاریخ قلمداد کرد.

فراری مدعی است ۸۱۲ کامپتزیونه در عرض ۲.۸۵ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسانده و تا سرعت ۳۴۰ کیلومتر در ساعت نیز بتازد.

تنها ۹۹۹ دستگاه از این خودروی سقف سخت تولید می‌شود درحالی‌که ۵۹۹ دستگاه از نسخه روباز ۸۱۲ کامپتزیونه نیز تولید خواهد شد. ظاهراً تمامی مدل‌های تولیدی قبلاً به فروش رفته‌اند.

 

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/8/26
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط