icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین سگ ها ایمنی در رانندگی را افزایش می دهند

سگ ها ایمنی در رانندگی را افزایش می دهند

comments 0 1399/2/23

حضور سگ ها در خودرو تاحدودی بحث برانگیز است چرا که برخی بر این باورند که سگ ها موجب پرتی حواس راننده می شوند.اما تحقیقات جدید نشان می دهد راندن خودرویی که در آن سگ ها حضور دارند موجب کاهش استرس و افزایش دقت راننده می شود.

این خودروساز اسپانیایی طی مطالعه‌ای که انجام داده به این نتیجه رسیده بیش از نیمی از رانندگانی که مالک یک سگ هستند اعلام نموده‌اند هنگام حضور این حیوان در خودرو دقت بیشتری هنگام رانندگی انجام می‌دهند. 69 درصد رانندگانی که سن بین 18 تا 24 سال داشته‌اند می‌گویند زمان حضور سگ در خودرو رانندگی ایمن‌تری دارند.

به همین منوال رانندگان مسن‌تر نیز چنین حسی دارند و 42 درصد افراد با سن بالای 55 سال گفته‌اند هنگام وجود یک سگ در خودرو دقت بیشتری به رانندگی خود می‌دهند.

رانندگان لندنی و شمال شرقی بریتانیا احتمالاً هنگام حضور یک سگ در خودرو رفتار متفاوتی دارند زیرا 70 و 66 درصد آن‌ها گفته‌اند در پشت فرمان دقت بیشتری خواهند داشت.

همچنین حضور یک سگ در خودرو باعث کاهش میزان استرس راننده می‌شود و 35 درصد افراد حاضر در نظرسنجی سئات می‌گویند وقتی این حیوان در خودرو باشد احساس خونسردی بیشتری دارند.

البته علیرغم تمامی این موارد بسیاری از مالکان سگ‌ها از قوانین مربوط به حضور یک سگ در خودرو آگاه نیستند. بیش از یک‌سوم افراد گفته‌اند اصلاً مطمئن نیستند که آیا قانونی در این زمینه وجود دارد یا خیر. 90 درصد افراد نیز اظهار داشته‌اند از وجود این قانون که زمان حضور یک سگ در خودرو اگر رانندگی بی‌محابا و خطرناکی داشته باشند با حداکثر جریمه 5 هزار یورویی و 9 نمره منفی مواجه می‌شوند بی‌خبر هستند.

یک‌پنجم مالکان سگ‌ها اذعان کرده‌اند سگ خود را در خودرو محدود نمی‌کنند و بنابراین میلیون‌ها نفر قوانین مربوط به این حیوانات را نقض می‌کنند.

نایجل گریگز مدیر خدمات پس از فروش سئات بریتانیا می‌گوید:

هر فردی می‌داند که بریتانیایی‌ها علاقه زیادی به سگ‌ها دارند اما این مطالعه تائید می‌کند حضور سگ در خودرو می‌تواند باعث رانندگی ایمن‌تر شده و تأثیر روحی مثبتی از نظر کاهش استرس راننده داشته باشد. به نظر می‌رسد این یک فرایند برد-برد است.

او ادامه می‌دهد:

رانندگان هنوز هم باید از نگهداری ایمن سگ خود هنگام رانندگی مطمئن شوند و از وسایل جانبی مناسب حیوانات خانگی استفاده کنند.

برچسب ها:

دانستی هاایمنی
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/2/23
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط