icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین شاسی بلند تمام الکتریکی فیسکر رخ نشان داد

شاسی بلند تمام الکتریکی فیسکر رخ نشان داد

comments 0 1397/12/28

هنری فیکسر یکی از طراحان بنام جهان بوده که در سالهای گذشته اقدام به تاسیس یک استارپ خودرویی با نام فیکسر کارما نمود. اما تولیدات این شرکت هرگز به موفقیت دست نیافت و فیکسر را با شکست روبرو کرد. اما فیکسر یک بار دیگر تصمیم گرفت که شانس خود را در تولید خودرو امتحان نماید و در سال 2016 اولین تصویر از محصول جدید خود را بصورت مبهم منتشر نمود و چندی بعد نسخه تجاری شده خود را به نمایش گذاشت.اما همچنان این خودرو که ایموشن نام دارد وارد بازار نشده است.

حالا ظاهرا نوبت دومین محصول این الکتریکی ساز رسیده چرا که هنری فیسکر رسما تیزر  اولین شاسی بلند خود را نیز منتشر کرد.طبق اطلاعات منتشر شده این خودرو تمام الکتریکی قرار است با قیمت زیر 40 هزار دلار و برد 480 کیلومتری در سال 2021 وارد بازار شود. بدین ترتیب باید این شاسی بلند را به نوعی اولین محصول فیسکر محسوب کرد چرا که هنوز سدان لوکس و الکتریکی ایموشن وارد بازار نشده است و به نظر نمی رسد که به این زودی ها شاهد آن باشیم.

فیسکر گفته EMotion پس از عرضه‌ی انبوه شاسی‌بلند الکتریکی خود وارد بازار خواهد شد زیرا تکنولوژی مجموعه باتری حالت‌جامد Emotion هنوز آماده‌ی عرضه در مقیاس بالا نیست.

فیسکر تاکنون نامی برای این شاسی بلند جدید خود اعلام نکرده است اما برخی مشخصات آن در دسترس است. مجموعه باتری 80 کیلووات ساعتی و محدوده حرکتی حدود 480 کیلومتری از جمله مشخصات نسخه‌ی پایه‌ی این شاسی‌بلند خواهند بود. اگر گفته‌های فیسکر رنگ حقیقت به خود بگیرند، این شاسی‌بلند در جایگاهی بالاتر از تسلا مدل Y قرار خواهد گرفت.

همچنین ما می دانیم که این شاسی بلند الکتریکی به لطف دو موتور الکتریکی تعبیه شده بر روی هر دو محور ،بصورت چهار چرخ متحرک می باشد.شاسی بلند بی نام فیسکر به سقف متحرک نیز مجهز شده است  این سقف با استفاده از یک دکمه عمل می‌کند و هوای آزاد را وارد کابین می‌کند. این امر بدون تأثیر روی ایمنی سقف میسر می‌شود.

فیسکر عنوان داشته است که محصولات این شرکت در آمریکا و در چندین کارخانه مختلف تولید خواهد شد. توسعه‌ی نسخه‌های پیش‌تولیدی این شاسی‌بلند تا پایان سال انجام خواهد شد.

برچسب ها:

فیسکر
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1397/12/28
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط