icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین شتاب و سرعت وحشتناک فراری 488 پیستا را ببینید

شتاب و سرعت وحشتناک فراری 488 پیستا را ببینید

comments 0 1399/1/5

بدون شک مشاهده تصویر یک فراری قرمز رنگ در مسیر طویل زمین های جان بومر ،آدرنالین خود را افزایش خواهد داد. در واقع مسیر یاد شده قبلاً برای شاتل‌ها استفاده می‌شده است. ما در این مسیر خودروهای زیادی از کامارو گرفته تا پورشه و حتی وایپر 1400 اسبی را دیده‌ایم. هم‌اکنون زمان لذت بردن از تخت گاز فراری 488 پیستا فرا رسیده است.

قطعاً اکثر شما با مشخصات این هیولا آشنا هستید اما برای یادآوری باید گفت نیروبخش پیستا پیشرانه‌ی 8 سیلندر 3.9 لیتری توئین توربویی است که قدرت 710 اسبی دارد. این نیروی عظیم از طریق گیربکس 7 سرعته دوکلاچه به چرخ های عقب منتقل می‌شود. فراری می‌گوید شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 488 پیستا تنها در 2.8 ثانیه ثبت می‌شود. همچنین حداکثر سرعت این خودرو نیز 340 کیلومتر در ساعت اعلام شده است.

البته که قبلاً می‌دانستیم 488 پیستا خودروی سریعی است اما موضوع این است چه چقدر؟ داده‌ها نشان می‌دهند این هیولا سرعت 241 کیلومتر در ساعت را در حدود 14 ثانیه ثبت می‌کند. در سرعت 257 کیلومتر در ساعت کمی شتاب گیری خودرو کاهش می‌یابد اما در سرعت 321 کیلومتر در ساعت واقعاً غلبه بر مولکول‌های هوا سخت می‌شود. البته حتی در این زمان نیز شاهد افزایش سرعت خودرو و نهایتاً رسیدن به سرعت 341.1 کیلومتر در ساعت هستیم.

حدس می‌زنیم خودرو جای افزایش سرعت بیشتری را هم داشته اما کوتاه بودن مسیر اجازه چنین کاری را نداده است. پیستا 10 ثانیه حداکثر سرعت خودرو را نگاه می‌دارد اما سرعت رسمی منتشر شده در ویدئو برابر با 342.1 کیلومتر در ساعت می‌باشد. سرعت ثبت شده دقیقاً با ادعای فراری همخوانی دارد. البته آئرودینامیک در چنین سرعت‌های بالا اهمیت فوق‌العاده‌ای پیدا می‌کند.

هیولای بعدی حاضر در این مسیر چه خواهد بود؟ نظر شما چیست؟

برچسب ها:

فراری درگ
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/1/5
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط