icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین طراحی بی ام و سری 3 در برابر با سری 4 ،کدام جذابترند

طراحی بی ام و سری 3 در برابر با سری 4 ،کدام جذابترند

comments 0 1399/3/27

بی ام و در نهایت از مدلی جدید سری 4 رونمایی کرد .طراحی  این محصول جدید ژرمن ها به مانند دیگر محصولات جدیدشان با حواشی زیادی همراه بود.

البته همه‌چیز به جلوپنجره بسیار بزرگی مربوط می‌شود که در ابتدا یک لطیفه به نظر می‌رسید اما دیدیم که به واقعیت تبدیل شد. اگرچه اکثر افراد در فضای مجازی نظر منفی خود را نسبت به این بخش خودرو ابراز کردند اما جلوپنجره سری ۴ باعث تمایز کامل آن از سری ۳ شده و این امر برای اولین بار است که اتفاق می‌افتد.

این روند باعث تمایز سری ۴ جدید از سری ۳ کوپه‌های قبلی نیز شده است. این خودروها نسبت به سری ۳ اصلی تفاوت‌های ناچیزی داشته‌اند. نسل پیشین سری ۳ و اولین نسل سری ۴ نیز از طراحی بسیار مشابهی در جلو استفاده کرده‌اند. با در نظر گرفتن این موارد بیایید نگاهی نزدیک به طراحی سری ۴ جدید انداخته و آن را با سری ۳ سدان مقایسه کنیم. با ما همراه باشید.

در نمای جلو تفاوت قابل‌توجهی بین دو خودرو وجود دارد. هر دو از جلوپنجره‌های بزرگ‌تر نسبت به نسل‌های پیشین استفاده کرده‌اند اما جلوپنجره سری ۳ به‌صورت افقی گسترش یافته درحالی‌که جلوپنجره سری ۴ به سمت پایین آمده و حالت عمودی دارد. همچنین پلاک خودرو نیز باعث جدا شدن بخش‌های بالایی و پایینی جلوپنجره سری ۴ می‌شود. هر دو محصول ب‌ام‌و از دیلایت های U شکل سود برده‌اند که نسبت به قبل تغییر مهمی محسوب می‌شود؛ و اگرچه گرافیک چراغ‌های سری ۳ نیم‌نگاهی به مدل‌های قبلی دارد اما این مورد در سری ۴ به سری ۸ پرچم‌دار شبیه است.

پروفایل اسپورت سری ۴ از بغل کاملاً مشهور است جایی که شاهد افزایش طول و کاهش ارتفاع نسبت به نسل پیشین هستیم. سری ۳ خط کمر مستقیم‌تری داشته درحالی‌که خط کمر سری ۴ به سمت بالا حرکت کرده است. شیشه‌های بدون فریم سری ۴ بر ظرافت طراحی این خودرو تأکید دارند چیزی که با سری ۸ مشترک است.

شاید سری ۴ چند میلی‌متری پهن‌تر باشد اما وقتی از عقب به هر دو خودرو نگاه کنید سری ۴ بسیار پهن‌تر از سری ۳ به نظر خواهد آمد که یکی از دلایل آن چراغ‌های نازک‌تر و کشیده است.

اگرچه ب‌ام‌و سری ۳ سدانی جذاب و خوش‌ترکیب است اما شکی وجود ندارد که از نظر بصری سری ۴ هیجان بیشتری را منتقل می‌کند. ظاهر این خودرو همانند یک سری ۸ کوچک شده است که بسیار خاص‌تر جلوه می‌کند و یک کوپه اسپورت باید این‌چنین باشد.

اما توصیه ما این است که قضاوت نهایی خود درباره سری ۴ و به ویژه جلوپنجره آن را به زمانی موکول کنید که این خودرو را از نزدیک ببینید. فقط امیدواریم ب‌ام‌و در سال‌های آینده همین وجه تمایز را به کابین نیز منتقل کند.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/3/27
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط