icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین عازم دبی هستید! کرایه تاکسی یا اجاره خودرو؟ مسئله این است

عازم دبی هستید! کرایه تاکسی یا اجاره خودرو؟ مسئله این است

comments 0 1402/8/18

دبی پرجمعیت‌ترین شهر از کشور امارات متحده عربی به شمار می‌رود. سالانه تعداد زیادی از مردم در سراسر جهان، به دلایل مختلف به دبی مسافرت می‌کنند. این مسافرت‌ها می‌تواند مسافرت‌های توریستی، کاری یا سایر موارد باشد.

در هر صورت، شخصی که به دبی سفر می‌کند، نیازمند استفاده از وسایل نقلیه برای جا به جایی در مناطق مختلف دبی و همچنین حمل و نقل بار و وسایل خود است. بسیاری از افراد تصور می‌کنند در دبی نیز بهتر است از تاکسی برای حمل و نقل استفاده شود. اما آیا این تصور درست است؟ در ادامه این مطلب به بررسی پاسخ این سوال می‌پردازیم.

وسایل نقلیه متفاوت در دبی کدامند؟

لازم به ذکر است، دبی یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای جهان به شمار می‌رود. در این شهر برای جا به جایی مردم به مناطق مختلف دبی، وسایل نقلیه مختلفی در نظر گرفته شده است. این وسایل نقلیه شامل مواردی مانند مترو، اتوبوس، اتوبوس‌های دریایی و حتی تاکسی‌های دریایی می‌شود. با وجود این وسایل نقلیه، بسیاری از مردم همچنان ترجیح می‌دهند از تاکسی‌ها یا خودروهای کرایه‌ای استفاده کنند.

یکی از دلایل این انتخاب، این است که به کمک یک تاکسی در اختیار یا یک خودروی کرایه‌ای، می‌توان همراه با خانواده یا به صورت تکی، در هر ساعتی از شبانه روز به مناطق مختلف سفر کرد. از لحظه‌ای که به یکی از فرودگاه‌های دبی برسید، نیاز به استفاده از یک وسیله نقلیه برای انجام کارهای خود خواهید داشت. در اولین مرحله، شما پس از رسیدن به یکی از فرودگاه‌های دبی، باید مسافت بین فرودگاه تا هتل محل اقامت خود را با یک وسیله نقلیه مناسب طی کنید.

برای این کار شما می‌توانید از تاکسی‌های موجود در فرودگاه‌ها استفاده کنید. اما لازم است بدانید این کار برای شما هزینه‌بر خواهد بود. یکی از بدیهی‌ترین مواردی که در ارتباط با دبی وجود دارد این است که هزینه‌های کرایه تاکسی در این شهر بسیار بالا است. به همین دلیل بسیاری از مسافران، روش‌های دیگر حمل و نقل را به استفاده از تاکسی ترجیح می‌دهند. یکی دیگر از راه‌هایی که شما می‌توانید برای انجام جا به جایی‌های خود از آن استفاده کنید، اجاره خودروهای کرایه‌ای در دبی است.

عومل موثر بر قیمت کرایه‌ تاکسی در دبی

همان طور که ذکر شد، یکی از دلایلی که باعث می‌شود بسیاری از مسافران مقیم در دبی، استفاده از خودروهای کرایه‌ای را به استفاده از تاکسی ترجیح دهند، هزینۀ بالای کرایه تاکسی در دبی است. در این بخش در نظر داریم به بررسی هزینه‌های کرایه تاکسی در دبی بپردازیم. این هزینه‌ها به شرح زیر است.

1.ساعت استفاده از تاکسی

به طور کلی، هزینه‌های مربوط به کرایه تاکسی در دبی به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل، ساعتی است که برای استفاده از تاکسی اقدام می‌کنید. جالب است بدانید میزان کرایۀ تاکسی‌های موجود در دبی، در طول شبانه روز متفاوت است. به طور کلی اگر بین ساعت‌های 06:00 الی 22:00 یک تاکسی کرایه کنید، باید مبلغی در حدود 8 درهم بپردازید. همچنین اگر بین ساعت‌های 22:00 الی 06:00 برای استفاده از تاکسی اقدام کنید، باید مبلغی حدود 9 درهم را بپردازید.

لازم است بدانید این مبالغ ذکر شده تنها مبالغی هستند که شما باید به عنوان ورودی بپردازید. منظور از هزینه ورودی، هزینه اولیه‌ای است که شما باید به دلیل استفاده از تاکسی بپردازید. هزینه ورودی ربطی به مسافتی که با تاکسی طی می‌کنید ندارد. این هزینه ثابت است و در هر صورت (حتی در صورت طی کردن مسافت‌های بسیار کوتاه) از شما گرفته می‌شود. هزینه متغیر، هزینه دیگری است که به میزان مسافتی که با تاکسی طی می‌کنید بستگی دارد.

2.مسافت طی شده

هزینه متغیر استفاده از تاکسی، توسط دستگاهی به نام تاکسی‌متر مشخص می‌شود. تاکسی‌متر وسیله‌ای است که به کمک آن می‌توان میزان مسافت و زمان طی شده با تاکسی را از مبدا تا مقصد محاسبه کرد. میزان مسافت طی شده با تاکسی مشخص می‌کند که شما در انتها چه مبلغی را باید به راننده تاکسی بپردازید. به طور کلی برای طی کردن یک مسافت نسبتا کوتاه در مناطق مختلف دبی، شما باید مبلغی حدود 20 الی 30 درهم را به راننده تاکسی بپردازید.

لازم به ذکر است این هزینه‌ها با توجه به آخرین تغییرات اعمال شده در هزینه‌های کرایه تاکسی‌های دبی، ذکر شده است. این مبالغ گذشت زمان ممکن است دچار تغییر شوند.

استفاده از تاکسی به صرفه ‌تر است یا خودروهای کرایه ‌ای؟

استفاده از تاکسی به صرفه ‌تر است یا خودروهای کرایه ‌ای؟

پس از بررسی میزان هزینه‌های مربوط به کرایه تاکسی، نوبت به بخش اصلی این مطلب یعنی بخش مقایسه هزینه‌های کرایه تاکسی و اجاره خودرو در دبی می‌رسد. لازم است بدانید شرکت‌های مختلفی در دبی درحال اجاره خودروهای کرایه‌ای هستند. هزینه‌های مربوط به کرایه تاکسی در بخش‌های قبلی به طور کلی ذکر شد.

اما نمی‌توان برای خودروهای کرایه‌ای یک هزینه مشخص را در نظر گرفت. زیرا برای برآورد هزینه‌های مربوط به کرایه تاکسی، وسیله‌ای به نام تاکسی ‌متر وجود داشت. اما در ارتباط با برآورد هزینه‌های مربوط به کرایه خودروهای مختلف، عوامل مختلفی وجود دارد.

 

- اصلی‌ترین عامل در تعیین هزینه‌های مربوط به هزینه اجاره خودرو، نوع خودرویی است که انتخاب می‌کنید. بدیهی است که خودروهای لوکس هزینه‌های بیشتری را برای شما در پی خواهد داشت.

- عامل دیگر، شرکتی است که خودروی کرایه‌ای مورد نظر خود را از آنجا اجاره می‌کنید. برخی از شرکت‌ها هزینه‌های بیشتری را برای خودروهای کرایه‌ای خود در نظر می‌گیرند.

هزینه اجاره یک خودروی کرایه ‌ای در دبی چه مقدار است؟

برای اینکه یک دیدگاه کلی نسبت به هزینه‌های اجاره خودرو در دبی داشته باشید، در ادامه به یک خودروی اقتصادی اشاره می‌کنیم. بدیهی است که در شهر پیشرفته و به روزی مانند دبی، خودروهای مدل پایین زیادی وجود ندارد. خودروی ((Mitsubishi attrage یک خودروی اقتصادی برای کرایه کردن در دبی به شمار می‌رود. به طور میانگین هزینه اجاره این خودرو برای یک روز، مبلغی بین 125 الی 130 درهم است.

جالب است بدانید اگر بازه زمانی بیشتری را برای اجاره خودروی کرایه‌ای مورد نظر خود رزرو کنید، هزینه اجاره روزانه خودروی مورد نظر شما کاهش پیدا می‌کند. برای درک بهتر این مطلب، این موضوع را برای خودروی (Mitsubishi attrage) مورد بررسی قرار می‌دهیم.

هزینه های اجاره خودرو میتسوبیشی در دبی

-اگر بخواهید این خودرو را برای 2 الی 6 روز کرایه کنید، هزینه هر روز کرایه این خودرو برای شما حدود 115 الی 130 درهم خواهد بود.

- اگر خودروی Mitsubishi attrage)) را برای بازه زمانی 7 الی 20 روز کرایه کنید، هزینه هر روز کرایه این خودرو برای شما حدود 120 الی 125 درهم خواهد بود.

- اگر این خودرو را برای مدت زمان بیش از 20 روز کرایه کنید، هزینه هر روز کرایه آن برای شما حدود 95 الی 110 درهم خواهد بود.

همان طور که می‌بیند در صورت اجاره یک خودروی کرایه‌ای برای مدت زمان نسبتاً طولانی، هزینه‌های روزانه کرایه خودرو برای شما کاهش پیدا خواهد کرد. شما با خودروی کرایه‌ای مورد نظر خود می‌توانید هر مقدار که نیاز دارید به نقاط مختلف دبی سفر کنید. هزینه کرایه روزانه یک خودرو، حتی اگر بخواهید آن را برای یک مدت زمان کوتاه کرایه کنید (بین 2 الی 6 روز)، برابر با حداکثر سه بار کرایه تاکسی خواهد بود.

همان طور که ذکر شد، هزینه طی کردن یک مسافت نسبتاً کوتاه با تاکسی‌های دبی، چیزی بین 20 الی 50 درهم است. هزینه یک خودروی نسبتاً معمولی مانند Mitsubishi attrage)) نیز روزانه حدود 95 الی 130 درهم است (بسته به باز زمانی که خودرو را کرایه می‌کنید این هزینه متفاوت است). با یک حساب ساده می‌توان به این نتیجه رسید که هزینه طی کردن چند مسافت کوتاه با یک تاکسی، برابر با هزینه اجاره کردن یک خودروی کرایه‌ای است.

در نظر داشته باشید که هزینه‌های ذکر شده مربوط به کرایه خودروی Mitsubishi attrage)) به روز است و با گذشت زمان ممکن است تغییر پیدا کند. در نظر داشته باشید ممکن است بتوانید خودروهای دیگری را نیز در دبی پیدا کنید که هزینه اجاره روزانه آنها کمتر از خودروی Mitsubishi attrage)) است.

ماشین مد نظر خود را چگونه در دبی اجاره کنیم؟

ماشین مد نظر خود را چگونه در دبی اجاره کنیم؟

شرکت هماگشت یکی از شرکت‌های اجاره خودرو است که علاوه بر ایران، در شهر دبی نیز خودروهای کرایه‌ای مختلفی را برای متقاضیان در نظر گرفته است. شما با مراجعه به وبسایت این مجموعه و مشاهده لیست قیمت خودروهای کرایه‌ای موجود در دبی می‌توانید خودروی مورد نظر خود را انتخاب کرده و با مراجعه به دفتر این مجموعه، نسبت به اجاره آن اقدام کنید.

این مجموعه از جمله شرکت‌های معتبر رنت خودرو است که علاوه بر ارائه خدمات عالی، قیمت‌های مقرون به صرفه‌ای را نیز برای مشتریان خود در نظر گرفته است. همچنین با داشتن نمایندگی در دبی، شما به راحتی می‌توانید حتی از ایران نیز ماشین مد نظر خود را اجاره کرده و در دبی تحویل بگیرید یا از همان دفتر دبی اقدام به رنت خودرو کنید.

بررسی کلی

با نگاهی به نکات و مبالغ ذکر شده در این مطلب می‌توان به این نتیجه رسید که از هر نظر، استفاده از خودروهای کرایه‌ای بسیار به صرفه‌تر از استفاده از تاکسی‌های موجود در دبی می‌باشد. علاوه بر صرفه اقتصادی، آسایش رانندگی با خودروهای کرایه‌ای در کنار خانواده، امکان جا به جایی به نقاط مختلف دبی در طول شبانه روز، استفاده از پارکینگ‌های این شهر به صورت رایگان و سایر موارد، از دیگر مزایای استفاده از خودروهای کرایه‌ای در دبی است.

برچسب ها:

رپرتاژ
user-img

نویسنده :

رپرتاژ

comments 0 1402/8/18
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط