icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین غوغای سوپر اسپرت 1400 اسب بخار چینی در فرانکفورت

غوغای سوپر اسپرت 1400 اسب بخار چینی در فرانکفورت

comments 0 1398/6/24

نمایشگاه خودروی فرانکفورت 2019 علی رغم غیبت بسیاری از برند های برتر جهان سوپرایز های بسیاری را به همراه داشت. یکی از این موارد غرفه کمپانی هونگچی چین بود. 

این خودروساز نه چندان مطرح از زیر مجموعه غول خودروسازی چین یعنی فاو محسوب می گردد.در غرفه این کمپانی تنها دو محصول به نمایش گذاشته شده بود اما همین دو محصول برای شناساندن این برند به بازدید کنندگان کافی بود.

هایپرکار S9

هایپرکار S9
هایپرکار S9
هایپرکار S9

نخستین محصول هونگچی در نمایشگاه فرانکفورت که توجه بسیاری نیز به خود جلب کرد هایپر کار S9 بود که کاملا بصورت بومی  طراحی و تولید شده است.  به گفتهٔ رئیس گروه فاو آقای «Xu Liuping»، کانسپت S9 به قوای محرکهٔ V8T هیبریدی مجهز شده است. این یعنی قوای محرکهٔ هایپرکار هونگچی از یک پیشرانهٔ V8 توربوشارژ به همراه یک یا چند موتور الکتریکی تشکیل شده است. این سیستم حداکثر قدرتی برابر با 1400 اسب بخار را ارائه می‌کند.

هونگچی ادعا می‌کند که S9 ظرف تنها 1.9 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد و توانایی دستیابی به حداکثر سرعت 400 کیلومتر بر ساعت را هم دارد. مطمئناً این‌ها اعداد خیره‌کننده‌ای هستند اما S9 صرفاً یک خودروی نمایشی نیست زیرا به گفتهٔ Xu، این هایپرکار تا سال 2021 به تولید انبوه می‌رسد و به خریداران تحویل داده می‌شود. اولین هایپرکار هونگچی از بدنهٔ فیبر کربنی و درهای پروانه‌ای برخوردار است و شایعه شد قیمتی نزدیک به 2 میلیون یورو خواهد داشت.

شاسی‌بلند E115

شاسی‌بلند E115
شاسی‌بلند E115

اما دومین محصول شگفت انگیز هونگچی در این نمایشگاه شاسی بلند تمام الکتریکی بود که به ادعا سازند داری برد 600 کیلومتری است. به گفتهٔ سازندهٔ چینی، این خودرو می‌تواند در کمتر از 4 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند اما هنوز مشخصاتی از موتورهای الکتریکی و باطری‌های آن اعلام نشده است. این کانسپت همچنین از تکنولوژی رانندگی خودکار سطح چهار هم برخوردار است و در نمای جلویی کمی شاسی‌بلند رولزرویس کولینان را یادآوری می‌کند.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/6/24
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط