icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین فولکس واگن تیگوان کوپه برای چینی ها رونمایی شد

فولکس واگن تیگوان کوپه برای چینی ها رونمایی شد

comments 0 1399/6/15

تیگوان X نسخه کراس اوور کوپه تیگوان است که به تازگی تصاویر آن توسط فولکس واگن منتشر شده است. در ابتدای سال جاری نیز وزارت صنعت و فناوری چین با انشتار تصاویر اولیه خبر از رونمایی قریب الوقوع این خودرو داده بود.

بخش جلویی این کراس‌اوور کوپه کاملاً مشابه نسخهٔ فیس‌لیفت شدهٔ تیگوآن معمولی است اما از ستون‌های B تا عقب آن بسیار متفاوت است. از میانهٔ پروفیل جانبی خودرو، سقف شیب چشمگیری به سمت پایین پیدا کرده و نهایتاً به اسپویلر ظریفی در لبهٔ درب صندوق ختم شده است.

تیگوآن X در عقب هم چراغ‌های متفاوتی نسبت به نسخهٔ معمولی خود دارد که از گرافیک داخلی متمایزی برخوردارند و یک نوار LED آن‌ها را به هم متصل کرده است. در میانهٔ این نوار هم نوشتهٔ TIGUAN X به چشم می‌خورد. تیگوآن X که در این تصاویر دیده می‌شود به پکیج بیرونی R Line هم مجهز است که ویژگی‌هایی مثل سپرهای اسپرت، رینگ‌های بزرگ‌تر و نشان R در جلوپنجره را به همراه دارد. با توجه به اینکه تیگوآن X بر اساس نسخهٔ کشیدهٔ تیگوآن معمولی ساخته شده، ۴,۷۶۴ میلی‌متر طول داشته و فاصلهٔ محوری آن برابر با ۲,۷۹۱ میلی‌متر است. عرض و ارتفاع این کراس‌اوور کوپه نیز به ترتیب ۱,۸۵۹ میلی‌متر و ۱,۶۲۸ میلی‌متر است.

 

تیگوآن X در چین با یک پیشرانهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ در دو سطح قدرت مختلف عرضه خواهد شد. نسخهٔ پایهٔ این موتور ۱۸۶ اسب بخار قدرت و ۳۳۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند درحالی‌که نسخهٔ قوی‌تر ۲۲۰ اسب بخار قدرت و ۳۸۰ نیوتن متر گشتاور دارد.

 انتقال نیروی هردو موتور توسط یک گیربکس هفت سرعتهٔ دوکلاچه صورت می‌گیرد درحالی‌که نسخهٔ قوی‌تر به‌صورت استاندارد به سامانهٔ چهارچرخ محرک ۴Motion هم مجهز است. تیگوآن X که توسط جوینت ونچر فولکس‌واگن-سایک توسعه یافته است، اواخر امسال در چین عرضه خواهد شد و احتمالاً فقط در همین کشور باقی خواهد ماند.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/6/15
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط