icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین فونیکس آریزو 6 پرو ،مشخصات فنی ،قیمت و هر آنچه باید بدانید

فونیکس آریزو 6 پرو ،مشخصات فنی ،قیمت و هر آنچه باید بدانید

comments 0 1400/10/2

محصولات مدیران خودرو سالهای در کشور ما حضو مستمر داشته و این خودروساز خصوصی کشور به همراه شریک تجاریش بر خلاف دیگر برند های چینی و غیر چینی هیچگاه بازار ایران را ترک نکرده و در تمامی این سالها به تعهدات خود عمل کرده است. حالا نیز مدیران خودرو در حال نوسازی ناوگان خود با محصولات بروز چری بوده و قرار است بزودی محصولات لوکس این شرکت با برند فونیکس روانه بازار شوند. یکی از محصولات جدید ، نسخه فیس لیفت آریزو 6 است که در سال 1401 با نام آریزو 6 پرو راهی خیابان های ایران می شود از همین رو مدیران خودرو در جریان رونمایی از برند فونیکس برای نخستین بار آریزو 6 پرو به نمایش گذاشت. همین امر بهانه ای شد تا شما همراهان پردیس خودرو را با این خودروی جدید بازار آشنا نماییم.در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی برند فونیکس

همانطور که اشاره شد قرار است از سال جاری محصولات لوکس مدیران خودرو با برند فونیکس رونمایی شوند. براساس گفته های مدیران این شرکت فونیکس هم از نظر کیفیت خود محصولات و هم از نظر خدمات فروش و گارانتی کاملا متفاوت بوده و در یک سطح بالاتر محصولات ام وی ام قرار خواهد داشت. نخستین محصولاتی که با برند فونیکس خواهیم دید تیگو 8 پرو،تیگو 7 پرو و آریزو 6 پرو خواهد بود که در این نوشتار به معرفی آریزو 6 پرو خواهیم پرداخت.

ابعاد

ابعاد

فونیکس آریزو 6 پرو در حقیقت نسخه فیس لیفت یا همان نسخه بروزرسانی شده آریزو 6 فعلی است لذا این سدان جمع و جور شهری از نظر ابعادی هیچ تغییر نکرده و از همان ابعاد 4710 میلیمتر در طول ،1825 میلیمتر در عرض،1490 میلیمتر در ارتفاع برخودار بوده و فاصله دو محوری آن برابر با 2670 میلیمتر می باشد.

طراحی ظاهری

طراحی ظاهری

آریزو 6 نسخه فعلی در زمان رونمایی به خاطر ظاهر جسورانه و جذابش توانست در بازار ایران جای پای خود را در میان دوستداران سدان های شهری باز نماید. حال نسخه فیس لیفت با تغییرات هر چند اندک آمده تا کمی حس تازه بودن را در رگهای این پیاده نظام فونیکس تزریق نماید.

در نمای جلو تغییرات اندک بوده و مهمترین آنها به تغییر کلی جلو پنجره باز می گردد جایی جلو پنجره تو رفته قبلی جای خود را به جلو پنجره بزرگ چند ضلعی داده که با چندین ردیف نوار براق تزیین شده است. این جلو پنجره چهره خودرو را مصصم تر از گذشته کرده اما نکته منفی آن عدم هماهنگی با دیگر محصولات جدید چری است که از جلو پنجره های کهکشانی بهره می برند .اگر دقت کرده باشید از ام وی ام x22 ،آریزو 5 جدید و تیگو 7 و 8 پرو همگی از این جلو پنجره کهکشانی جدید بهره می برند اما در آریزو 6 پرو خبری از آن نیست.

آریزو 6 پرو

در نمای جانبی تقریبا هیچ جیز تغییر نکرده و با همان نمای ساده که از خطوط شیب دار شانه ای بهره برده روبرو هستیم.در نسخه ای به نمایش گذاشته در مراسم مدیران خودرو رینگ ها هم تغییر نکرده و همان رینگ های قبلی را شاهد خواهیم بود.

آریزو 6 پرو

اما بیشترین تغییر در عقب خودرو اتفاق افتاده است. جایی که گرافیک و شکل کلی چراغهای اصلی تغییر کرده است .چراغهای جدید دارای طراحی سه بعدی و دارای حجم خاصی بوده بطوریکه برجستگی آن کاملا حس می شود. این چراغها که به گونه ای توسط نواری به هم پیوسته اند دارای گرافیک داخلی جذابی است که پس از روشن شدن نواری های LED داخلی چشم نواز خواهد بود.

آریزو 6 پرو

تغییرات در این بخش به همین جا ختم نشده و برای حجم دهی بیشتر درب صندق در بخش انتهایی دارای لبه به مانند بال عقب طراحی شده است و به جذابیت های بصری این بخش افزوده است.سپر هم به مانند دیگر اعضا عقب خودرو تغییر و کمی حجم بیشتر به خود گرفته تا در عقب آرزو 6 پرو با ظاهری جسورتر از نسل فعلی روبرو شویم.

طراحی کابین

طراحی کابین

تغییرات آریزو 6 پرو به ظاهر خودرو ختم نشده و با ورود به کابین نیز تغییرات عمده ای را شاهد هستیم.در بخش کنسول میانی همه چیز دگرگون شده و جای نگهدای لیوان به قسمت کناری تغییر مکان داده و سر دنده و کلید های فیزیکی هم تغییر کرده اند.

آریزو 6 پرو

در نسخه فعلی سیستم کنترل تهویه مطبوه بصورت یک پنل لمسی دیجیتالی بوده در حالی که در نسخه پرو این بخش حذف گردیده و کنترل سیستم تهویه مطبوع دو ولوم دایره ای سپرده شده است. طرح کلی داشبورد تغییری نداشته اما پنل پشت در آریزو 6 پرو کاملا دییجتالی شده است.همچنین نورپردازی آبی هم فضای کابین برای سرنشنیان در شب دلنشین تر خواهد کرد.

آریزو 6 پرو در بخش فنی کاملا مشابه نسل فعلی بوده و وظیفه تولید قدرت به پیشرانه 1.5 لیتری توربو با بیشنه قدرت 147 اسب بخار و حداکثر گشتاور 200 نیوتن متر سپرده شده است. این میزان از قدرت توسط جعبه نده 9 سرعته CVT سپرده شده است.

امکانات رفاهی و ایمنی

امکانات رفاهی و ایمنی

بر اساس اطلاعات موجود آریزو 6 پرو در بخش امکانات تغییرات چندانی نکرده است و این خودرو به مواردی چون کروز کنترل – TPMS - آینه های جانبی برقی - پنل روشنایی روی درب – سانروف - مسیریاب ماهواره ای - سیستم ورود و استارت بدون کلید - چراغ های روشنایی در روز و سیستم تهویه مطبوع دیجیتال مجهز شده است.

 

 

قیمت و زمان عرضه

قیمت و زمان عرضه

آقای بابک صدرایی مدیر بازاریابی شرکت مدیران خودرو در مراسم رونمایی برند فونیکس اظهار داشت آریزو 6 پرو در سال 1401 رونمایی و وارد بازار خواهد شد.نسخه فعلی این خودرو در حال حاضر با قیمت 920 میلیون تومان بفروش می رسد و در صورت ثبات قیمت ارز فونیکس آریزو 6 پرو با قیمتی فراتر از 1 میلیار عرضه خواهد شد.

بطور کلی بازار خودرو در کل دنیا و پیرو آن، بازار ایران در دست کراس اوور ها ست و بیشتر مشتریان ترجیح می دهند که خودرویی با قامت بلند را خریداری نمایند از همین رو نسخه فعلی آریزو 6 به مانند دیگر سدان های خارجی بازار چندان با اقبال روبرو نشد اما نسخه جدید این خودرو می تواند برای کسانی به دنبال یک سدان شهری با ظاهری مدرن و تجهیزات فراوان هستند می تواند گزینه مناسبی باشد.

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/10/2
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط