icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین قیمت احتمالی نسل جدید نیسان z مشخص شد

قیمت احتمالی نسل جدید نیسان z مشخص شد

comments 0 1400/1/8

با توجه به سند لو رفتن از کارخانه تنسی نیسان، اطلاعات جدیدی از ۴۰۰Z منتشر شده است. در آغاز باید گفت این خودرو به‌طور ساده در بازارهای آمریکایی با نام نیسان Z شناخته خواهد شد و در کشور ژاپن نیز با نام فیرلیدی Z در دسترس خواهد بود. قیمت پایه این خودرو ظاهراً قرار است برابر با ۳۴۹۹۵ دلار باشد و همه نسخه‌ها از پیشرانه ۶ سیلندر توئین توربوی ۴۰۰ اسب بخاری استفاده کنند. اگر این خبر درست باشد نیسان با شدت به تویوتا سوپرا حمله خواهد کرد و درعین‌حال نسخه پایه آن بیش از ۵ هزار دلار ارزان‌تر از سوپرا بوده و از طرفی ۱۴۵ اسب بخار قدرت بیشتری را در اختیار مالکان قرار خواهد داد. همچنین Z جدید قوی‌تر از سوپرای ۳۸۲ اسبی با قیمت ۴۹۹۰۰ دلار خواهد بود. نیسان Z علاوه بر سوپرا به جنگ فورد موستانگ نیز خواهد رفت اما بی‌شک نیسان هدف خود را رقابت با سوپرا می‌داند.

 

در خبرها آمده که مدل پایه این خودرو به داشبورد دیجیتال نیسان، اپل کارپلی و اندروید استاندارد و اسپویلر عقب مجهز خواهد بود.

 

دو پکیج با نام های تایپ S و تایپ T و تریم ST در دسترس خواهند بود که این آخری قیمت ۱۰ هزار دلاری خواهد داشت. اگر تمامی این اخبار درست باشند نیسان Z پایه به ترمزهای Akebono مجهز خواهد بود اما تایپ S از ترمزهای برمبو و… سود خواهد برد. تایپ T نیز پکیجی رفاهی است که شامل مواردی همچون چرم و صندلی‌های گرم و سرد شونده و برقی خواهد بود.

ما قبلاً می‌دانستیم که گزینه گیربکس دستی هم وجود خواهد داشت اما در این اسناد آمده که نیسان Z همانند دیگر محصولات نیسان و نسل فعلی تایتان از گیربکس ۹G ترونیک مرسدس استفاده خواهد کرد. به این ترتیب خبری از گیربکس دوکلاچه نخواهد بود زیرا گیربکس ۹G ترونیک دارای مبدل گشتاور است. اگر این‌گونه هم باشد نیسان Z بازهم مزیت بیشتری نسبت به گیربکس ۷ سرعته نسل فعلی خواهد داشت.

 

خب صحبت از نسل فعلی شد و باید گفت اسناد یاد شده نشان می‌دهند Z جدید نسخه ارتقا یافته ۳۷۰Z بوده و مدل پایه جدید اساساً همان ۳۷۰Z اسپورت است. به این ترتیب مدل اسپورت جدید معادل ۳۷۰Z نیسموی قدیمی بوده و قرار است Z نیسمو جدید هم تولید شود هرچند اطلاعات چندانی از این خودرو در دست نیست.

 

برچسب ها:

نیسان
user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/1/8
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط