icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین مرسدس بنز دوباره پرفروش ترین خودروساز لوکس آمریکا شد

مرسدس بنز دوباره پرفروش ترین خودروساز لوکس آمریکا شد

comments 0 1399/4/21

سال گذشته میلادی بی ام و موفق شده بود که تاج پادشاهی پرفروش ترین خودروساز لوکس بازار آمریکا را از مرسدس بنز برباید و به تنهایی در صدر ایستاد.اما ظاهر مرسدس بنز تمام تلاش خود را معطوف به پس گیری این لقب کرده است و می خواهد دوباره بر این بخش جذاب بازار سلطنت نماید چرا که آمار سه ماهه نخست سال 2020 نشان می دهد که مرسدس بنز در صدر قرار دارد.

. در سه ماه اول امسال مرسدس بنز به‌استثنای ون‌ها، ۶۷,۷۴۶ دستگاه خودرو در ایالات‌متحده به فروش رسانده درحالی‌که فروش ب‌ام‌و در این مدت ۵۹,۴۵۵ دستگاه بوده است. برتری مرسدس بر ب‌ام‌و در سه‌ماههٔ دوم سال ۲۰۲۰ هم ادامه پیدا کرده است زیرا فروش این برند اشتوتگارتی در این مدت ۵۹,۴۶۱ دستگاه و فروش باواریایی‌ها ۵۰,۹۵۷ دستگاه بوده است. این یعنی مرسدس بنز در نیمهٔ اول امسال ۱۶,۷۹۵ دستگاه بیشتر از ب‌ام‌و فروش داشته است. همان‌طور که انتظار می‌رود، پرفروش‌ترین محصولات مرسدس بنز در سه‌ماههٔ دوم امسال کراس‌اوورها بوده‌اند به‌گونه‌ای که مدل GLE با ۹,۵۰۰ دستگاه، بیشترین فروش را در بین همهٔ محصولات مرسدس بنز داشته و پس‌ازآن GLC با فروش ۹,۴۶۱ دستگاه با فاصلهٔ نزدیکی در رتبهٔ دوم قرار گرفته است. از سوی دیگر، در سه‌ماههٔ دوم امسال E کلاس هم با فروش ۶,۸۵۷ دستگاه همچنان پرفروش‌ترین محصول سواری مرسدس بنز باقیمانده است.

در جدول فروش برندهای لوکس بازار آمریکا، در سه‌ماههٔ دوم امسال لکسس با فروش ۵۰,۴۵۶ دستگاه با اختلافی بسیار جزئی در تعقیب ب‌ام‌و بوده درحالی‌که تسلا با فروش ۳۶,۸۰۰ دستگاه هم برای اولین بار جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده است. به همین دلیل، حالا آئودی با فروش ۳۴,۸۴۳ دستگاه به رتبهٔ پنجم سقوط کرده است. پس ‌از این پنج برند لوکس پرفروش بازار آمریکا هم برندهای آکورا با فروش ۲۷,۴۵۸ دستگاه، کادیلاک با ۲۳,۲۹۶ دستگاه و لینکلن با ۲۱,۲۸۱ دستگاه به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. البته باید توجه داشت همان‌طور که انتظار می‌رفت شیوع ویروس کرونا فروش اکثر خودروسازان در نیمهٔ اول امسال کاهش یافته است.

 

آمار فروش خودروهای لوکس در سال 2020

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/4/21
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط