icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین مرسدس پروژه جلند واگن مرسدس بنز را معرفی کرد

مرسدس پروژه جلند واگن مرسدس بنز را معرفی کرد

comments 0 1399/6/22

مرسدس بنز نهایتا پس از انتشار تیزر های متعدد از پروژه جلند واگن یا گِلندواگِن Geländewagen رونمایی کرد

ژرمن‌ها از این محصول به‌عنوان پروژه طراحی مفهومی که راه‌های درک آتی از اشرافیت را به هم می‌زند نام برده‌اند. این خودروی مفهومی به عنوان بخشی از برنامه‌های همکاری مدیر طراحی مرسدس یعنی گوردون واگنر و طراح مد ویرجیل ابلوح توسعه یافته است.

 

اگرچه پروژه جلند واگن مرسدس زیبایی خیره‌کننده‌ای ندارد اما از طراحی سرراستی سود می‌برد زیرا آینه‌ها، نشانگرها و سایر تزئینات بدنه حذف شده‌اند. این جی کلاس مفهومی همچنین به کیت بدنه گیرایی مجهز شده که شامل سپرهای پهن‌تر و رکاب‌های جانبی و بچه گلگیرهای جدید می‌باشد. دستگیره درب‌ها نیز حذف شده و جای خود را به تسمه‌های ساده‌ای داده‌اند.

 

البته منحصربه‌فردترین ویژگی این پروژه ظاهر ناتمام آن است. مرسدس می‌گوید رنگ بدنه به گونه‌ای انتخاب شده که حس ساده بودن همیشگی را تداعی کرده و نقاط جوشکاری نیز به عنوان یک طرح کلیدی در طراحی خودرو به یادگار بماند. این خودروساز آلمانی همچنین افزوده طراحی نهایی جلند واگن همین بوده و گرامیداشت هنر دست‌سازی است که کاملاً منحصربه‌فرد می‌باشد.

 

کابین هم داستان ویژه‌ای داشته و فاقد هرگونه ویژگی‌های اشرافی و تکنولوژیک است. به‌طور خاص پشت آمپرهای دیجیتال و سیستم اطلاعات سرگرمی جای خود را به نشانگرهای آنالوگ و دکمه‌های سنتی داده‌اند.

از دیگر موارد قابل‌توجه می‌توان به فرمان الهام گرفته از فرمول ۱ و صندلی‌های اسپورت با ۵ نقطه اتصال اشاره کرد. رول کیج، آتش‌خاموش‌کن و بخش محفظه بار ویژه نیز در کابین دیده می‌شوند.

 

مرسدس اشاره‌ای به مشخصات این پروژه نداشته اما گفته که جلند واگن کار هنری منحصربه‌فردی است که نشان دهنده‌ی برداشت‌های آتی از اشرافیت و زیبایی غیرعادی می‌باشد. نتیجه نهایی چیزی بین واقعیت و آینده است.

 

اگرچه نمی‌توان این کانسپت را خریداری کرد اما مرسدس کپی‌ای از آن را به حراج گذاشته و عواید حاصل از آن را به حمایت از جوامع خلاق بین‌المللی اختصاص خواهد داد.

برچسب ها:

مرسدس بنز
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/6/22
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط