icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین مرسدس G کلاس منصوری معرفی شد

مرسدس G کلاس منصوری معرفی شد

comments 0 1401/12/8

شاهکار جدید منصوری به صورت یک شاسی‌بلند کوپه و ۹۰۰ اسب بخار قدرت رونمایی شد.

 

منصوری گرونوس کوپه ایوو C نامی طولانی برای شاهکار تازه تیونر آلمانی منصوری است که به‌عنوان یک شاسی‌بلند دو در بر پایه مرسدس‌بنز کلاس G ساخته شده و اخیرا توجه زیادی را در شبکه‌های اجتماعی به خود جلب کرده است. منصوری تنها ۸ عدد از این شاسی‌بلند زیبا تولید خواهد کرد که هر یک از آن‌ها توسط خریدار آن به‌صورت کامل شخصی‌سازی می‌شود. کوروش منصوری برای آنکه میزان شخصی‌سازی این محصول را به رخ مشتریان و رقبا بکشاند، یک نمونه آن را به رنگی خاص به نام «فلودیوم کروم اتمسفر» رونمایی کرد.

 

 

تیونر آلمانی عملا یک کلاس G عادی را انتخاب کرده و درهایش را برداشته است. تیم مهندسی خبره این شرکت سپس در شاسی این شاسی‌بلند دست برده و ستون دوم را کمی عقب‌تر می‌برد. لازمه این کار، استفاده از صفحات بزرگ‌تر شیشه‌ای در قسمت جانبی و عقب خودرو است که جایگزین ستون سوم شده است.

 

 

منصوری تغییرات را به اینجا تمام نکرده و جهت بازشدن درها را نیز دگرگون کرده است؛ حال درهای این کلاس G مانند درهای محصولات رولزرویس باز می‌شود. مهندسان برای تکمیل این تغییر قاعدتا مجبور به جابه‌جایی موقعیت دستگیره و لولاها شده‌اند.

 

 

چراغ‌های مه‌شکن متداول کلاس G هم جای خود را به نمونه‌های دوگانه خطی موازی به رنگ زرد داده است که با رنگ بدنه و سایه‌های آن هماهنگی کامل دارد. بخش‌هایی از کاپوت گرونوس از جنس فیبرکربن عملیات حرارتی شده است. از آنجا که مشتریان منصوری غالبا بهترین‌ها را در یک پکیج می‌خواهند، مهندسان سقف این خودرو را به چراغ‌هایی هم‌رنگ چراغ‌های مه‌شکن مجهز کرده‌اند. البته سقف میزبان یک بالچه کوچک تمام فیبرکربنی نیز هست که جلوه‌ اسپرتی به گرونوس داده است.

 

 

منصوری اعلام کرده که درصورت تمایل و نیاز خریداران، می‌تواند یک نسخه نظامی (ضدگلوله) از این خودرو را نیز توسعه دهد. درون گرونوس کوپه کاملا مطابق سلیقه خریداران مزین خواهد شد. نمونه معرفی‌شده به چرم سفید و دوردوزی طلایی درخشان مزین گشته که درکنار بخش متفاوت کنسول میانی، جلوه‌ای جذاب و غیرتکراری دارد. سرنشینان برای دسترسی به ردیف عقب گرونوس باید صندلی‌های جلو را خم کنند. منصوری گفته که تغییراتش باعث ایجاد تغییر در فناوری‌های ایمنی مرسدس‌بنز نشده است.

 

 

موتور این خودرو هم بهبودهایی را تجربه کرده است؛ برای نمونه می‌توان به خروجی قدرت ۹۰۰ اسب بخاری و گشتاور ۱۲۰۰ نیوتن متری آن اشاره کرد که این هیولای بزرگ‌پیکر را تنها درعرض ۳.۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رساند. حداکثر سرعت گرونوس به ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

 

 

گرونوس کوپه ایوو C دومین خودرو از مجموعه کوپه این شرکت روی شاسی‌بلندها محسوب می‌شود. اولین نسخه کوپه این مجموعه یک عدد لامبورگینی اوروس به نام «وناتوس کوپه ایوو C» بود که از آرایش دو در جلو و صندلی‌های تاشونده استفاده می‌کرد. تنها ۸ نمونه از وناتوس هم وارد بازار خواهد شد. 

 

برچسب ها:

تیونینکمنصوری
user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1401/12/8
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط