icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین معاینه فنی؛ خدمتی جدید از سامانه قبضینو

معاینه فنی؛ خدمتی جدید از سامانه قبضینو

comments 0 1401/12/7

استعلام معاینه فنی خدمت جدیدی است که در بهمن ماه ۱۴۰۱ به سامانه جامع استعلام و پرداخت قبضینو اضافه شده است. این امکان به کاربران کمک می‌کند تا بتوانند به جزئیات به‌روز معاینه فنی دسترسی پیدا کنند. در ادامه به معرفی سرویس می‌پردازیم تا به کمک آن بتوانید تعداد دفعات مراجعه حضوری به مراکز معاینه فنی را کاهش دهید.

تاریخچه قبضینو؛ از حذف قبوض کاغذی تا استعلام معاینه فنی

سامانه قبضینو بعد از حذف قبوض کاغذی همواره در تلاش بوده تا خدمات خود را در جهت رفع نیاز کاربران ارائه کند. در ابتدا اصلی‌ترین هدف این سامانه، دسترسی تمام کاربران به استعلام و پرداخت خدمات خودرویی بوده است. در همین راستا، سرویس استعلام خلافی را در دسترس کاربران قرار داده است. با اضافه شدن این خدمت، کاربران دغدغه مشاهده و پرداخت موردی یا یک‌جا جرائم رانندگی را ندارند و می‌توانند در هر زمان به سوابق استعلام خود دسترسی پیدا کنند. با گذشت زمان و برحسب نیاز کاربران، امکان پرداخت عوارض آزادراهی به قبضینو اضافه شد تا رانندگان بتوانند در هر بازه زمانی، عوارض خود را مشاهده و به صورت آنی تسویه کنند.

یکی از دیگر اقداماتی که رانندگان دارای وسایل نقلیه باید به صورت دوره‌ای (سالیانه) انجام دهند، مشاهده اعتبار معاینه فنی خودرو است. سامانه معاینه فنی قبضینو با هدف رفع چالش رانندگان در زمان نیاز به این خدمت، امکان مشاهده اعتبار معاینه فنی به صورت غیر حضوری را فراهم کرده است. با اضافه شدن این امکان، تعداد مراجعات حضوری به مراکز معاینه فنی برای اطلاع از وضعیت گواهی کاهش پیدا کرده است.

مزایای سرویس استعلام غیر حضوری معاینه فنی

مزایای سرویس استعلام غیر حضوری معاینه فنی

افراد می‌توانند با هر مدل گوشی که دارند، به اینترنت متصل شوند و از این خدمت پیش از مراجعه به مراکز مربوطه استفاده کنند. هم‌چنین قبضینو در راستای کاهش دغدغه‌ها و چالش‌های رانندگان، امکان استفاده از مزایای زیر را نیز فراهم کرده است که کاربران را بی‌نیاز از هر سرویس دیگری می‌کند.

- استعلام معاینه فنی بدون نیاز به ثبت‌نام در سامانه‌های اینترنتی

- نمایش جزئیات معاینه فنی با دسترسی به شماره پلاک و VIN خودرو

- اطلاع از تمام جزئیات آزمون‌های انجام‌شده در مراکز معاینه فنی

- دسترسی به سوابق استعلام مربوط به خودرو

- ذخیره اطلاعات ورود پیش از گرفتن استعلام

- امکان استفاده از خدمات خودرویی متنوع مانند خلافی خودرو و نمره منفی

از دیگر مزایای قبضینو می‌توان به پشتیبانی ۲۴ ساعته اشاره کرد. به عبارت دیگر کلیه کاربران می‌توانند برای جلوگیری از بروز مشکل در زمان استعلام معاینه فنی، با تیم پشتیبانی در هر ساعت از شبانه‌روز تماس بگیرند و مشکلات خود را با آن‌ها در میان بگذارند. برای ارتباط با واحد پشتیبانی نیاز است ۶۲۹۹۹۹۲۳ با پیش‌شماره ۰۲۱ را شماره‌گیری کنند.

چرا باید از سرویس معاینه فنی غیر حضوری استفاده کرد؟

چرا باید از سرویس معاینه فنی غیر حضوری استفاده کرد؟

به گفته روابط عمومی قبضینو، کلیه کاربران می‌توانند بدون نیاز به ثبت‌نام در سامانه یا وارد کردن اطلاعات زیاد از خدمت معاینه فنی استفاده کنند. هم‌چنین با این امکان غیر حضوری می‌توان از مزایای زیر بهره‌مند شد.

- مدیریت وقت و زمان کاربران

- کاهش هزینه‌های مراجعه به مراکز

- مشاهده جزئیات به‌روز با شماره پلاک و vin

- دسترسی آسان و سریع به وضعیت و تاریخ اعتبار معاینه فنی

- ذخیره اطلاعات ورود و حذف یا ویرایش اطلاعات در صورت تمایل

در نهایت...

اگرچه سامانه‌های متعددی این خدمات را ارائه می‌کنند؛ اما، سامانه قبضینو در تمام این سال‌ها همواره در تلاش بوده تا چالش‌ کاربران در زمان استعلام را به حداقل برساند. در همین راستا سرویس‌های متعددی را نیز ارائه کرده است. رسالت‌ و چشم‌انداز‌ قبضینو این است که در آینده نزدیک تبدیل به یک سامانه جامع در حوزه پرداخت شود و بتواند با ارائه خدمات منحصربه‌فبرد از رقبای خود پیشی بگیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرویس استعلام معاینه فنی می‌توانید به سایت ghabzino.com مراجعه کنید.

برچسب ها:

رپرتاژ
user-img

نویسنده :

رپرتاژ

comments 0 1401/12/7
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط