icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین معرفی برترین سدان های پرفورمنس بازار

معرفی برترین سدان های پرفورمنس بازار

comments 0 1400/6/29

این روزها را می‌توان دوران اوج سدان‌های پرفورمنس تا پیش از الکتریکی شدن دانست. این خودروها طی چند سال اخیر به نهایت توانایی‌های ممکن رسیده‌اند و با برخورداری از قدرت‌هایی عظیم، پرفورمنسی را در قالب یک سدان چهاردر خانوادگی ارائه می‌کنند که تا چند سال پیش فقط در سوپراسپرت‌ها قابل‌دسترس بود.

در حال حاضر در بازار سدان‌های پرفورمنس میان سایز نسبتاً زیادی حضور دارند که تقریباً ۹۰ درصد آن‌ها آلمانی هستند! اما از بین این سوپر سدان‌ها، کدام‌یک برترین هستند؟ کارانددرایور با بررسی همهٔ این سدان‌های قدرتمند و امتیازدهی به آن‌ها، پاسخ این سؤال را داده است.

۸-دوج چارجر هلکت

۸-دوج چارجر هلکت

امتیاز: ۷.۵ از ۱۰

پیشرانه ۶.۲ لیتری V8 سوپرشارژ
قدرت ۷۹۷ اسب بخار
گشتاور ۹۶۰ نیوتن متر
شتاب ۳.۵ ثانیه
قیمت ۷۴,۷۲۰ دلار

 

 

 

 

 

دوج چارجر هلکت با طراحی بیرونی ترسناک، کابین جادار، صندوق بار بزرگ و شتابی فوق‌العاده، سدان منحصربه‌فردی است که هم برای سفرهای جاده‌ای مناسب است و هم در پیست درگ حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. البته از سوی دیگر، متریال داخلی چارجر هلکت کیفیت خیلی بالایی ندارد و خریداران آن باید مدام به فروشگاه‌های لاستیک سر بزنند.

۷-پورشه پانامرا توربو S

۷-پورشه پانامرا توربو S

امتیاز: ۸.۰ از ۱۰

پیشرانه ۴.۰ لیتری V8 توئین توربو
قدرت ۶۳۰ اسب بخار
گشتاور ۸۲۰ نیوتن متر
شتاب ۲.۶ ثانیه
قیمت ۱۷۹,۰۵۰ دلار

 

 

 

 

این سوپر سدان پورشه با شتاب نفس‌گیر که از خیلی سوپراسپرت‌ها سریع‌تر است به همراه تعادل عالی بین ویژگی‌های اسپرت و لوکس و همین‌طور کارایی شگفت‌انگیز برای استفاده‌های روزانه، از قوانین فیزیک سرپیچی می‌کند اما آپشن‌های سفارشی بسیار گران‌قیمت و سیستم اطلاعاتی-سرگرمی شلوغ ممکن است خریداران را کمی ناامید کند.

۶-ب‌ام‌و M8 گرن کوپه

۶-ب‌ام‌و M8 گرن کوپه

امتیاز: ۸.۵ از ۱۰

پیشرانه ۴.۴ لیتری V8 توئین توربو
قدرت ۶۲۵ اسب بخار
گشتاور ۷۵۰ نیوتن متر
شتاب ۲.۷ ثانیه
قیمت ۱۳۱,۹۹۵ دلار

 

 

 

 

M8گرن کوپه در ظاهر بسیار جذاب‌تر از M8 دودر است، پرفورمنس فوق‌العاده‌ای دارد که می‌تواند پابه‌پای بهترین سوپراسپرت‌ها حرکت کند و با برخورداری از حالت محرک عقب امکان دود کردن لاستیک را فراهم می‌کند اما پدال ترمز آن احساس جالبی ندارد، سواری آن خشک است و پشت فرمان خودروی چندان لذت‌بخش و سرگرم‌کننده‌ای نیست.

۵-مرسدس AMG GT63 S

امتیاز: ۸.۵ از ۱۰

پیشرانه ۴.۰ لیتری V8 توئین توربو
قدرت ۶۴۰ اسب بخار
گشتاور ۹۰۰ نیوتن متر
شتاب ۲.۹ ثانیه
قیمت ۱۷۰,۰۶۰ دلار

 

 

 

 

مرسدس AMG GT63 S را می‌توان یک موشک بالستیک با لباس سدان دانست! این ماشین پرفورمنسی سوپرکار مانند را ارائه می‌کند، ظاهر بسیار جذابی دارد و از تکنولوژی‌هایی بیشتر از سفینه‌های فضایی ناسا برخوردار است اما طرح پیچیدهٔ سیستم اطلاعاتی-سرگرمی، برچسب قیمتی چشمگیر و فضای محدود صندلی‌های عقب را هم می‌توان از نقاط ضعف آن برشمرد.

۴-آئودی RS7

۴-آئودی RS7

امتیاز: ۸.۵ از ۱۰

پیشرانه ۴.۰ لیتری V8 توئین توربو
قدرت ۶۰۰ اسب بخار
گشتاور ۸۰۰ نیوتن متر
شتاب ۳.۰ ثانیه
قیمت ۱۱۵,۰۴۵ دلار

 

 

 

 

 

آئودی RS7 با برخورداری از طراحی بیرونی فوق‌العاده جذاب و خیره‌کننده در کنار ۶۰۰ اسب بخار قدرت، خودرویی بی‌رحمانه سریع و بسیار شیک است و درعین‌حال سواری آن به‌طور شگفت‌آوری راحت است اما همین راحتی، کمی از خشونت و وحشیگری آن کاسته که این ممکن است به مذاق طرفداران سدان‌های پرفورمنس خوش نیاید.

۳-مرسدس E63 S AMG

۳-مرسدس E63 S AMG

امتیاز: ۹.۰ از ۱۰

پیشرانه ۴.۰ لیتری V8 توئین توربو
قدرت ۶۱۲ اسب بخار
گشتاور ۸۵۰ نیوتن متر
شتاب ۳.۰ ثانیه
قیمت ۱۰۸,۵۵۰ دلار

 

 

 

 

مرسدس E63 S AMG مثل موشک SpaceX شتاب می‌گیرد، در پیچ‌ها گویی روی ریل قرار دارد و کابین آن مثل استخر آب گرم راحت و دلپذیر است. این خودرو ترکیبی درخشان از پرفورمنس خیره‌کننده و تجمل است اما فعال کردن حالت دریفت در آن پیچیده است و لاستیک‌های فاق کوتاه آن دست‌اندازهای کوچک را بزرگ‌تر جلوه می‌دهند.

۲-ب‌ام‌و M5 CS

۲-ب‌ام‌و M5 CS

امتیاز: ۹.۵ از ۱۰

پیشرانه ۴.۴ لیتری V8 توئین توربو
قدرت ۶۳۵ اسب بخار
گشتاور ۷۵۰ نیوتن متر
شتاب ۲.۷ ثانیه
قیمت ۱۴۳,۹۹۵ دلار

 

 

 

 

M5 CSواقعاً ماشین نهایی ب‌ام‌و محسوب می‌شود. تغییرات ایجاد شده در شاسی M5 آن‌را به یک سوپر سدان برجسته و قابل‌تحسین تبدیل کرده است تا جایی که می‌توان گفت تاکنون هرگز سوپر سدانی جذاب‌تر از M5 CS ساخته نشده است. این خودرو پرفورمنسی شگفت‌انگیز را در قالب سدانی با بیش از پنج متر طول و ۱.۸ تن وزن ارائه می‌کند اما خب بهایی که باید برای داشتن همهٔ این‌ها پرداخت کرد کمی زیاد است.

۱-کادیلاک CT5-V بلک‌وینگ

۱-کادیلاک CT5-V بلک‌وینگ

امتیاز: ۱۰ از ۱۰

پیشرانه ۶.۲ لیتری V8 سوپرشارژ
قدرت ۶۶۸ اسب بخار
گشتاور ۸۹۵ نیوتن متر
شتاب ۳.۴ ثانیه
قیمت ۸۴,۹۹۵ دلار

 

 

 

 

 

کادیلاک CT5-V بلک‌وینگ را می‌توان نقطهٔ اوج سدان‌های اسپرت حال حاضر دنیا دانست. این خودرو شتابی انفجاری و هندلینگ چابکی دارد، سواری آن در مواقع نیاز راحت خواهد بود و رانندگی آن به‌اندازهٔ پورشه ۹۱۱ لذت‌بخش و جذاب است؛ بنابراین باید گفت پس از هجده سال، سرانجام بخش V کادیلاک به هدف خود رسیده و موفق شده بهترین سدان‌های اسپرت دنیا را شکست دهد. تنها نکتهٔ منفی در مورد CT5-V بلک‌وینگ این است که احتمالاً آخرین سدان V8 کادیلاک خواهد بود.

برچسب ها:

ترین ها
user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/6/29
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط