icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین معرفی بهترین خودروها برای مالکان خودرو از دیدگاه جی دی پاور

معرفی بهترین خودروها برای مالکان خودرو از دیدگاه جی دی پاور

comments 0 1399/5/14

خودروهای بسیار در جهان وجود دارند اما برخی دارای پرفورمنس بالایی هستند برخی دارای جذابند و بعضی بسیار قابل اطمینان هستند .این موارد می تواند به میزان علاقمندی مالکان خودرو کمک کند . جی پاور علاوه بر این ویژگی ها 37 مورد دیگر را ملاک قرار داده تا بهترین خودرو برای مالکان را معرفی کند . در این مطالعه درواقع میزان جذابیت یک خودرو برای مالکش سنجیده می‌شود و امسال تسلا جذاب‌تر از همه بوده است.

معاون ارشد بخش کیفیت خودرو در جی‌دی پاور «دیو سارجنت» دراین‌باره توضیح داده است:

مطالعهٔ APEAL میزان دل‌بستگی عاطفی مالک را به خودروی جدید خود اندازه‌گیری می‌کند و همچنین بررسی می‌کند که این خودرو در چه قسمت‌هایی فاقد تمام ویژگی‌های مثبتی است که مالک انتظار آن‌ها را داشته است. دانستن این موضوع به همان اندازهٔ آگاهی از مسائل مربوط به کیفیت برای خودروسازان ارزشمند است. هدف خودروسازان این است که خریداران را در تمام این ابعاد خوشحال کنند اما برخی در انجام این کار بهتر از دیگران هستند.

این مطالعه ۱۰۰۰ امتیاز دارد و همان‌طور که اشاره شد طبق ۳۷ معیار مختلف به خودروسازان امتیاز داده می‌شود. در این مطالعه خودروسازان به دو گروه لوکس و غیرلوکس تقسیم می‌شوند اما مقیاس کلی برای همهٔ آن‌ها یکسان است و بنابراین می‌توان همهٔ برندها را باهم مقایسه کرد. از لحاظ فنی، پورشه با کسب ۸۸۱ امتیاز بهترین بهترین‌ها است و بعدازآن لینکلن با ۸۷۶ امتیاز و کادیلاک با ۸۷۴ امتیاز در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند. البته پورشه، لینکلن و کادیلاک همگی برندهای لوکس هستند و در بخش برندهای غیرلوکس، دوج با ۸۷۲ امتیاز و رم با ۸۷۱ امتیاز بهترین جایگاه را کسب کرده‌اند.


اما در ابتدا گفتیم که تسلا بهترین برند در مطالعهٔ APEAL امسال بوده است. ما اشتباه نکرده‌ایم زیرا این برند الکتریکی با کسب ۸۹۶ امتیاز با اختلاف زیادی نسبت به پورشه در صدر جدول قرار می‌گیرد اما این امتیاز تسلا واجد شرایط قرارگیری در جدول رسمی مطالعه نیست زیرا این شرکت در ۱۵ ایالت اجازهٔ مصاحبه با مالکین خودروهای خود را نمی‌دهد. به همین دلیل، این امتیاز حاصل مصاحبه‌ها و نظرسنجی‌ها در ۳۵ ایالت است و ازآنجایی‌که کامل نیست، رتبهٔ اول تسلا غیررسمی خواهد بود.در مطالعهٔ APEAL علاوه بر بررسی برندها، خودروهای هر سگمنت هم بررسی و بهترین‌های آن‌ها اعلام می‌شوند. به‌عنوان‌مثال، در بخش خودروهای لوکس، آئودی A3 جذاب‌ترین خودروی کوچک، جنسیس G70 جذاب‌ترین خودروی کامپکت، کادیلاک CT6 جذاب‌ترین خودروی میان سایز، جگوار E-Pace جذاب‌ترین شاسی‌بلند کوچک و لینکلن نویگیتور جذاب‌ترین شاسی‌بلند بزرگ بوده‌اند.

 نیسان ورسا، هیوندای ولوستر، دوج چلنجر، فورد اسکیپ، شورلت بلیزر و نیسان آرمادا هم ازجملهٔ خودروهایی هستند که در بخش غیرلوکس بهترین رتبه‌ها را در سگمنت خود کسب کرده‌اند. در همین حال، به‌طورکلی در بین همهٔ خودروها و همهٔ سگمنت‌ها، ب‌ام‌و X6 به‌عنوان جذاب‌ترین خودرو برای مالکین انتخاب شده است.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/5/14
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط