icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین معرفی تویوتا GRMN یاریس ،نسخه قولدر از خودرویی کوچک

معرفی تویوتا GRMN یاریس ،نسخه قولدر از خودرویی کوچک

comments 0 1400/10/25

تویوتا در نمایشگاه خودروی توکیو نسخهٔ جدید و قوی‌تری از مدل محبوب GR را با نام GRMN معرفی کرده است. این هاچ‌بک آتشین فقط در ژاپن عرضه می‌شود و تنها ۵۰۰ دستگاه از آن ساخته خواهد شد. این خودرو نسبت به GR یاریس تغییرات زیادی را تجربه کرده و در سه نسخهٔ معمولی، پکیج پیست و پکیج رالی ارائه خواهد شد. در همهٔ نسخه‌های یاریس GRMN صندلی‌های عقب حذف شده‌اند، کاپوت با نمونهٔ فیبر کربنی جایگزین شده و در داخل کابین هم صندلی‌های اسپرت ریکارو نصب شده است.

در این نسخه همچنین تعداد نقطه‌جوش‌ها نسبت به GR یاریس ۵۴۵ عدد افزایش یافته که موجب بهبود استحکام بدنه می‌شود. GRMN یاریس همچنان از همان پیشرانهٔ ۱.۶ لیتری سه سیلندر استفاده می‌کند اما خروجی این موتور در اینجا با کمی افزایش از ۲۶۱ اسب بخار قدرت و ۳۷۰ نیوتن متر گشتاور GR یاریس به ۲۷۲ اسب بخار قدرت و ۳۹۰ نیوتن متر گشتاور رسیده است. ضرایب گیربکس شش سرعتهٔ دستی هم در GRMN نزدیک‌تر از نسخهٔ GR شده‌اند. همچنین بجای دیفرانسیل تورسن در GR یاریس، این مدل در جلو و عقب به دیفرانسیل‌های لغزش محدود مکانیکی مجهز شده است.

ویژگی‌های نسخهٔ پکیج پیست شامل رینگ‌های ۱۸ اینچی اختصاصی ساخت BBS، ترمزهای بزرگ‌تر، کمک‌فنرهای قابل تنظیم بلیستن، بال فیبر کربنی عقب، رکاب‌های بزرگ‌تر و بالهٔ جدید جلو می‌شود. به گفتهٔ تویوتا، این نسخه ۲۰ کیلوگرم از GR یاریس سبک‌تر خواهد بود. GRMN پکیج پیست با رنگ فولادی مات هم قابل خریداری خواهد بود که البته فقط ۵۰ دستگاه با این رنگ ارائه می‌شود. ازجملهٔ ویژگی‌های نسخهٔ پکیج رالی می‌توان به کمک‌فنرهای و میله‌های تثبیت‌کنندهٔ جدید، یک مجموعهٔ گِل‌پخش‌کن و یک رول بار اشاره کرد. این نسخه هم ۳۰ کیلوگرم از GR یاریس سبک‌تر است.

قیمت GRMN یاریس در ژاپن از ۷.۳۲ میلیون ین معادل ۶۴,۱۰۰ دلار آغاز می‌شود و در نسخهٔ پکیج رالی به ۸.۳۸ میلیون ین معادل ۷۳,۴۰۰ دلار و نسخهٔ پکیج پیست به ۸.۴۷ میلیون ین معادل ۷۴,۲۰۰ دلار و افزایش پیدا می‌کند. تویوتا برای فروش GRMN یاریس از بین متقاضیان قرعه‌کشی خواهد کرد.

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/10/25
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط