icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین معرفی جنسیس G70 مدل ۲۰۲۴

معرفی جنسیس G70 مدل ۲۰۲۴

comments 0 1402/2/30

نسخهٔ به‌روز شدهٔ جنسیس G70 برای مدل ۲۰۲۴ با پیشرانهٔ پایهٔ ۲.۵ لیتری چهار سیلندر ۳۰۰ اسب بخاری بجای نمونهٔ ۲ لیتری قبلی معرفی شده است.

 

جنسیس نسخهٔ بروز شدهٔ G70 مدل ۲۰۲۴ را در کره جنوبی معرفی کرده است. هرچند در نگاه اول به نظر می‌رسد این خودرو تغییری نداشته اما این‌طور نیست. در بیرون برای این سدان کامپکت رنگ‌های آبی و خاکستری جدیدی به همراه رینگ‌های ۱۸ و ۱۹ اینچی تازه ارائه شده است. در داخل خودرو نیز پانل کنترل سیستم تهویه بروز شده و کنترل‌های فیزیکی قبلی با یک صفحه لمسی جایگزین شده‌اند. در بخش تجهیزات نیز تمام نسخه‌های G70 حال به‌صورت استاندارد با تهویهٔ صندلی‌های جلو و گرم‌کن صندلی‌های عقب ارائه می‌شوند.

 

بزرگ‌ترین تغییر G70 مدل ۲۰۲۴ اما زیر کاپوت رخ داده است یعنی جایی که پیشرانهٔ پایهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ قبلی حالا با یک نمونهٔ بزرگ‌تر و قوی‌تر ۲.۵ لیتری جایگزین شده است. این موتور ۳۰۰ اسب بخار قدرت دارد که ۴۸ اسب بخار نسبت به نمونهٔ قبلی بیشتر است. 

 

همچنین گشتاور نیز از ۳۵۲ نیوتن متر به ۴۲۲ نیوتن متر رسیده است. همین پیشرانه در نسخهٔ فیس‌لیفت کیا استینگر مدل ۲۰۲۲ هم ارائه شد درحالی‌که کراس‌اوورهای GV70 و GV80 نیز از این پیشرانهٔ ۲.۵ لیتری بهره می‌برند.

 

G70 پایه اما نه‌تنها به پیشرانهٔ قوی‌تری مجهز شده بلکه حالا به‌صورت استاندارد با ترمزهای برمبو هم ارائه می‌شود. بااین‌حال، کسانی که خواهان قدرت بیشتری هستند می‌توانند سراغ پیشرانهٔ ۳.۳ لیتری V6 بروند که بدون تغییر همچنان ارائه می‌شود. بااین‌حال، این موتور قوی‌تر حالا فقط در نسخهٔ سدان ارائه می‌شود و G70 شوتینگ بریک صرفاً با پیشرانهٔ چهار سیلندر قابل خریداری خواهد بود. 

 

قیمت G70 سدان چهار سیلندر در کره از ۴۳.۱۵ میلیون وون معادل ۳۲,۵۰۰ دلار و شوتینگ بریک از ۴۵.۱۱ میلیون وون معادل ۳۴ هزار دلار آغاز می‌شود. برای خرید سدان V6 هم حداقل باید ۴۸.۰۵ میلیون وون معادل ۳۶,۲۰۰ دلار پرداخت کرد.

برچسب ها:

جنسیس
user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1402/2/30
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط