icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین معرفی رسمی پژو اینسپشن کانسپت با شعاع حرکتی ۸۰۰ کیلومتری

معرفی رسمی پژو اینسپشن کانسپت با شعاع حرکتی ۸۰۰ کیلومتری

comments 0 1401/10/17

پژو از کانسپت جدید خود با نام اینسپشن Inception که شعاع حرکتی ۸۰۰ کیلومتری دارد رونمایی کرد. طراحی و تکنولوژی‌های این خودروی مفهومی در نسل آینده محصولات برند فرانسوی بکار خواهد رفت.

 

پیش‌نمایش آینده پژو در CES ۲۰۲۳ با اینسپشن صورت گرفته است. کانسپت برقی این برند اروپایی باعث الهام گرفتن خودروهای آینده پژو از جمله محصولات کامپکت یا جمع‌وجور خواهد شد. این خودروها در سال ۲۰۲۵ از راه خواهند رسید. کانسپت یاد شده از پلتفرم بزرگ STLA استلانتیس استفاده می‌کند و طول ۵ متری دارد اما ارتفاع آن تنها ۱.۳۴ متر است. پژو اینسپشن کانسپت از معماری ۸۰۰ ولتی سود برده و باتری ۱۰۰ کیلووات ساعتی آن می‌تواند ۸۰۰ کیلومتر شعاع حرکتی را ارائه کند. به لطف سیستم شارژ القایی، باتری می‌تواند تنها در عرض ۵ دقیقه شعاع حرکتی ۱۵۰ کیلومتری را برای مالک فراهم کند. دو پیشرانه برقی این خودروی مفهومی می‌توانند قدرت حدود ۶۸۰ اسب بخار را به تمامی چرخ ها بفرستند. به این ترتیب اینسپشن مفهومی در کمتر از ۳ ثانیه سرعت خود را به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رساند.

خودروی برقی پژو از نسل جدید i کاکپیت استفاده می‌کند و سیستم کنترل جدید آن باعث جایگزین شدن ارتباطات مکانیکی فرمان با سیستم برقی می‌شود. در مرکز این تکنولوژی یک غربیلک فرمان مستطیلی شکل قرار دارد که از بازی‌های ویدئویی الهام گرفته و کنترل‌های مختلف خودرو همچون سیستم تهویه و رادیو را می‌توان فقط با تکان دادن انگشت و قرار دادن یک دست روی فرمان انجام داد. 

یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های طراحی پژو اینسپشن کانسپت شیشه آن است که ۷.۲۵ مترمربع مساحت دارد. پژو از شیشه ناریما استفاده کرده که در ابتدا با اکسید فلز واکنش می‌دهد. این نوع متریال برای پوشش کلاه فضانوردان ناسا استفاده شده تا از تابش شدید نور خورشید در امان باشند. این نوع طراحی باعث شده شیشه‌ها رنگ زرد به خود بگیرند و درعین‌حال کیفیت گرمایی خود را حفظ کنند.

خودروی موردبحث به لطف استفاده از تکنولوژی اتودرایو STLA به خودران سطح ۴ مجهز شده و بنابراین در حالت خودران می‌توان کار را به خودرو سپرد. در این حالت فرمان جمع و داشبورد ناپدید می‌شود و کابینی ریلکس تر فراهم می‌گردد. شاید تکنولوژی‌های بکار رفته در این خودروی مفهومی خیلی دور از ذهن به نظر برسد اما فرانسوی‌ها امیدوارند آن‌ها را تا سال ۲۰۲۵ راهی جاده‌ها بکنند. 

پژو می‌خواهد تا سال ۲۰۳۰ به برترین سازنده خودروهای برقی اروپا بدل شود و در دو سال آینده ۵ خودروی برقی تولید خواهد کرد.

user-img

نویسنده :

comments 0 1401/10/17
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط