icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین معرفی رنو مورفوز کانسپت ،خودرویی از آینده

معرفی رنو مورفوز کانسپت ،خودرویی از آینده

comments 0 1398/12/14

رنو قرار بود در جریان نمایشگاه خودروی ژنواز جدیدترین کانسپت خود در قامت یک کراس اوور الکتریکی با نام مورفوز رونمایی کند که این امر بدلیل لغو این نمایشگاه صورت نگرفت و حالا می توانیم بصورت آنلاین با این خودرو آشنا شویم. این خودروی مفهومی که مورفوز نام دارد پیش‌نمایشی از برنامه‌های الکتریکی کوتاه و بلند مدت این برند فرانسوی می‌باشد.

خودروی نمایشی به فرم یک کراس اوور یا بهتر بگوییم ترکیبی از یک شاسی‌بلند و سدان و کوپه چهار درب است. مورفوز از اورهنگ های کوتاه و خط سقفی خمیده سود می برد.این خودرو بر پایه پلتفرم ماژولار و الکتریکی CMF-EV بنا شده و بنابراین از نظر قدرت، ظرفیت باتری و برد حرکتی نسخه‌های گوناگونی می‌تواند داشته باشد.


حتی محفظه بار هم می‌تواند تغییر کند. بله درست شنیدید! مورفوز می‌تواند ابعاد فیزیکی خود را تغییر داده و به یکی از دو نسخه‌ی خود یعنی سیتی یا تراول تبدیل گردد که در حالت دوم فضای بیشتری خواهد داشت. این یعنی طول خودرو در حالت شهری 440 سانتی متر و در حالت مسافرتی 480 سانتی متر خواهد بود و البته فاصله بین دو محور از 273 به 293 سانتی متر افزایش می‌یابد. البته فضای کابین تغییر خاصی پیدا نمی‌کند در عوض افزایش فاصله بین محورها در حالت تراول باعث ایجاد فضایی بیشتر برای باتری‌های اضافه در کف می‌شود که برد خودرو را 300 کیلومتر افزون می‌کند. رنو حتی می‌گوید این کانسپت خود را با نیازها و سلایق هر فردی تطبیق می‌دهد.

تمامی آن چیزی که نیاز دارید انجام دهید بازگشایی خودرو است که در این صورت درب‌های فاقد ستون B در خلاف جهت باز می‌شوند. زمانی که وارد این بخش شوید طراحی صندلی‌ها را برای هماهنگی بهتر با نیازهای خود در طول سفر تغییر خواهید داد. کابین همچنین دارای متریال بازیافتی هم هست.

مورفوز کانسپت به تکنولوژی خودران سطح 3 مجهز شده است. در این صورت راننده می‌تواند دست خود را از روی فرمان برداشته و خود خودرو کنترل اوضاع در برخی جاده‌ها همچون بزرگراه‌ها و ترافیک های شهری را بر عهده گیرد. البته راننده باید مراقب اوضاع بوده و در صورت نیاز کنترل خودرو را به دست گیرد.

بسته به نسخه انتخابی، پکیج های باتری متنوعی با برد بین 400 تا 700 کیلومتر در دسترس هستند. رنو می‌گوید این خودرو یک محصول الکتریکی شخصی و قابل اشتراک خواهد بود.

لارنس ون دن آکر مدیر طراحی این برند فرانسوی اظهار داشته است:

مورفوز کانسپت از محصولی برجسته از نظر ماژولار بودن، طراحی و تغییر و تطبیق است به خوبی نشان دهنده‌ی فلسفه‌ی طراحی رنو می‌باشد. تکنولوژی در همه ی شکل های خود باعث ایجاد تجربه‌ی سفر جدیدی می‌شود. از سفرهای درون‌شهری گرفته تا مسافرت های طولانی، مورفوز کانسپت یک تجربه زندگی واقعی است.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/12/14
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط