icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین معرفی محبوبترین خودروهای بازار آمریکا در سال 2021

معرفی محبوبترین خودروهای بازار آمریکا در سال 2021

comments 0 1400/10/21

در لیست پرفروش‌ترین خودروهای بازار ایالات‌متحده، سال‌های سال است که پیکاپ‌های فورد سری F، شورلت سیلورادو و دوج رم پادشاهی می‌کنند و این موضوع در مورد خودروهای کارکرده هم صدق می‌کند. در این رابطه، آی‌سی‌کارز (iSeeCars) مطالعهٔ جامعی انجام داده و نتایج آن‌را منتشر کرده است. تعجبی ندارد که در صدر لیست محبوب‌ترین خودروهای کارکردهٔ آمریکا هم فورد F150 را ببینیم. این پیکاپ پرفروش در سال ۲۰۲۱ از بازار خودروهای کارکردهٔ آمریکا سهمی ۳.۶ درصدی داشته است.

پس از فورد، شورلت سیلورادو ۱۵۰۰ با سهم ۲.۶ درصد و رم ۱۵۰۰ با سهم ۲.۴ درصد به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند. این در حالی است که در آمار فروش خودروهای نو در سال ۲۰۲۱، رم از سیلورادو پیشی گرفته و جایگاه دوم را از آن خود کرده است. 

در ادامهٔ لیست ۱۰ تایی محبوب‌ترین خودروهای کارکردهٔ بازار آمریکا در سال ۲۰۲۱ نیز چهار کراس‌اوور شامل نیسان روگ، شورلت اکوئناکس، فورد اسکیپ و تویوتا رافور را می‌بینیم که البته این هم تعجبی ندارد. سه سدان هوندا سیویک، تویوتا کمری و هوندا آکورد که به ترتیب در جایگاه‌های چهارم، ششم و دهم قرار گرفته‌اند هم این لیست را تکمیل کرده‌اند.

 

تحلیلگر آی‌سی‌کارز در مورد اوضاع بازار خودرو در سال ۲۰۲۱ می‌گوید:

درحالی‌که محدودیت‌های ناشی از کمبود چیپ موجب کاهش فروش بسیاری از خودروهای محبوب بازار طی سال گذشته شد، محبوب‌ترین خودروها در مقایسه با سال ۲۰۲۰ ثابت مانده‌اند. این به دلیل این است که خودروسازان پرفروش‌ترین محصولات خود را نسبت به محصولاتی که فروش کمتری دارند در اولویت قرار دادند

با ادامهٔ اختلال در زنجیرهٔ تأمین قطعات و افزایش تقاضا برای خودروهای نو، انتظار می‌رود بازار خودروهای کارکرده رشد و محبوبیت خود را در طول سال ۲۰۲۲ هم حفظ کند. به همین دلیل، کارشناسان صنعت خودرو حداقل برای شش تا نُه ماه دیگر قیمت‌های بالایی را برای خودروهای کارکرده پیش‌بینی می‌کنند.

محبوبترین خودروهای بازار آمریکا

برچسب ها:

ترین ها
user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/10/21
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط