icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین معرفی کانسپت چینی ES33 با رادار چهار بعدی

معرفی کانسپت چینی ES33 با رادار چهار بعدی

comments 0 1400/1/1

کمپانی چینی سایک از کانسپت جدید متعلق به برند R خود با نام ES33 رونمایی کرد. قرار است نسخه تولیدی این خودرو نیمه دوم سال ۲۰۲۲ روانه بازار شود.

 

ویژگی کلیدی R ES33 سیستم‌های خودران گسترده آن است که از ۳۳ حسگر شامل رادار تصویربرداری چهاربعدی، لیدار لومینار، رادار لیزری، رادار اولتراسونیک و چیپ های پیشرفته ساخت انویدیا تشکیل شده است. این کانسپت همچنین از تکنولوژی پیشرفته ارتباط خودرو به اشیا با تکنولوژی ۵G به منظور ارتباط با دیگر خودروها و محیط اطراف خود سود می‌برد. سایک مدعی است رادار تصویربرداری چهاربعدی به اندازه‌ای پیشرفته است که می‌تواند اشیای کوچک را نیز از فاصله ۱۴۰ متری تشخیص دهد.

 

طراحی خودروهای چینی در سال‌های اخیر پیشرفت زیادی داشته و ES33 نیز ظاهر متمایزی دارد. از آنجایی که ES33 خودرویی تمام الکتریکی است بنابراین جلوپنجره‌ای مرسوم وجود ندارد اما دیلایت های LED متفاوتی بکار رفته است. طراحان همچنین خطوط تیز و سطوح خیزدار برجسته‌ای را در پروفایل جانبی به کار برده‌اند که آثار آن روی بخش عقب نیز دیده می‌شود. ستون‌های A نیز بسیار نازک به نظر می‌رسند.

شاید نمای عقب خودرو چشمگیرترین ویژگی آن باشد که دلیلش نوار نورانی سه‌بعدی می‌باشد که کاملاً برجسته کار شده است.

سایک هنوز مشخصات قوای محرکه این خودروی مفهومی را منتشر نکرده اما گفته که نسخه تولیدی شعاع حرکتی ۷۰۰ کیلومتری خواهد داشت. سایک همچنین در حال کار روی تکنولوژی تعویض باتری است که با استفاده از آن می‌توان در عرض ۲ دقیقه باتری را تعویض کرد.

برچسب ها:

کانسپتسایک
user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/1/1
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط