icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین معرفی کراس اوور های وین وست ویتنامی در نمایشگاه CES

معرفی کراس اوور های وین وست ویتنامی در نمایشگاه CES

comments 0 1400/10/18

شرکت ویتنامی وین‌فست نمایشگاه CES را برای معرفی کراس‌اوورهای الکتریکی VF5، VF6 و VF7 خود انتخاب کرده تا خانوادهٔ محصولات الکتریکی خود را به پنج خودرو افزایش دهد. این شرکت که قصد ورود به بازار ایالات‌متحده را دارد، نام مدل‌های VF e35 و VF e36 را هم به VF8 و VF9 تغییر داده است تا با محصولات جدید هماهنگ شوند. این کراس‌اوورها که توسط پینین‌فارینا و تورینو دیزاین طراحی شده‌اند، تمامی سگمنت‌های بازار یعنی از سگمنت A یا کوچک تا E یا فول سایز را پوشش خواهند داد.

متأسفانه وین‌فست هنوز اطلاعاتی در مورد مشخصات فنی این خودروها منتشر نکرده اما لااقل می‌توانیم به‌خوبی نمای بیرونی آن‌ها را مشاهده کنیم. همهٔ این خودروها از چراغ‌های جلوی بالی شکل وین‌فست و دیگر عناصری که ارتباط خانوادگی آن‌ها را نشان می‌دهد بهره می‌برند. در بخش اتصال هم این کراس‌اوورها از تکنولوژی‌هایی در سیستم اطلاعاتی-سرگرمی خود برخوردار هستند که امکان پخش ویدئو، بازی کردن، خرید آنلاین و کنترل دستگاه‌های هوشمند در خانه را فراهم می‌کند. فعلاً از داخل سه مدل جدید VF5، VF6 و VF7 تصویری منتشر نشده اما قبلاً کابین مدل‌های VF8 و VF9 را دیده‌ایم که نمایشگر اطلاعاتی-سرگرمی عظیم ۱۵.۴ اینچی یکی از ویژگی‌های مهم آن است.

نسخهٔ پایهٔ این خودروها که اکو نام دارد، با تکنولوژی خودران سطح دو ارائه می‌شوند که با همکاری ZF توسعه پیدا کرده است درحالی‌که نسخه‌های پریمیوم به سیستم‌های خودران سطح سه و چهار مجهز می‌شوند. سیستم‌های کمک‌رانندهٔ این خودروها هم شامل دستیار ترافیک، دستیار بزرگراه، دستیار حفظ حرکت میان خطوط، دستیار تغییر خط خودکار و سیستم پارک کاملاً خودکار با قابلیت احضار و پارک از راه دور می‌شود.

وین‌فست همچنین برای این خودروها یک برنامهٔ اجارهٔ باطری را هم با دو طرح مختلف ارائه کرده است. در طرح «منعطف» خریداران می‌توانند ماهانه ۵۰۰ کیلومتر را با هزینهٔ مشخصی طی کند و باید برای پیمایشی بیش از این هزینهٔ اضافی پرداخت کنند درحالی‌که در طرح «ثابت» میزان پیمایش محدودیتی ندارد. به گفتهٔ این شرکت ویتنامی، در هردو طرح هزینهٔ رانندگی با این خودروها تقریباً برابر با هزینهٔ بنزین در بازارهای مختلف خواهد بود و این شرکت تمام هزینه‌های باطری‌ها مثل تعویض رایگان پس از کاهش ظرفیت شارژ به زیر ۷۰ درصد را پوشش می‌دهد.

قیمت مدل VF8 در تیپ پایهٔ اکو از ۴۱ هزار دلار و در تیپ پلاس از ۴۸ هزار دلار آغاز می‌شود درحالی‌که این اعداد برای مدل VF9 در تیپ‌های اکو و پلاس به ترتیب از ۵۶ و ۶۱ هزار دلار آغاز خواهند شد. وین‌فست برای این خودروها گارانتی ۱۰ ساله یا ۲۰۰ هزار کیلومتری را ارائه می‌کند و قبلاً پذیرش رزروهای خرید آن‌را با پرداخت ۲۰۰ دلار آغاز کرده است. رزروهایی که زودتر یعنی بین ژانویه تا آوریل امسال ثبت شوند، مشمول تخفیف ۳ هزار یا ۵ هزار دلاری به ترتیب برای مدل‌های VF8 و VF9 خواهند شد.

علاوه بر این، کسانی که زودتر این خودروها را رزرو کنند، از یک تور تفریحی رایگان در ویتنام و همین‌طور اشتراک رایگان برای سرویس‌های هوشمند خودروی خود بهره‌مند خواهند شد. عرضهٔ مدل‌های VF8 و VF9 به بازار برای سه‌ماههٔ چهارم امسال برنامه‌ریزی شده درحالی‌که مدل‌های VF5، VF6 و VF7 در سال ۲۰۲۳ به بازار خواهند آمد. وین‌فست یکی از اولین خودروسازانی خواهد بود که به تولید خودروهای درون‌سوز پایان خواهد داد و تا قبل از پایان امسال به برندی تمام الکتریکی تبدیل خواهد شد.

به گفتهٔ مدیرعامل وین‌فست، علاوه بر کارخانهٔ تولید باطری که هم‌اکنون در ویتنام در دست ساخت است، یک کارخانهٔ بزرگ هم در ایالات‌متحده خواهد ساخت. به گزارش رویترز، این شرکت قصد دارد تولید خودروهای الکتریکی خود در ایالات‌متحده را در اواخر سال ۲۰۲۴ آغاز کند.

برچسب ها:

وین فست
user-img

نویسنده :

گروه خبری

comments 0 1400/10/18
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط