icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین معرفی آریزو ۵ جی تی ،سدان جدید چری با ظاهری شبیه لکسوس

معرفی آریزو ۵ جی تی ،سدان جدید چری با ظاهری شبیه لکسوس

comments 0 1401/6/26

چری آریزو ۵ جی تی به‌صورت رسمی با قیمت پایه ۱۴۳۵۸ دلاری راهی بازار خودروی چین شد. حداکثر قیمت این خودرو نیز به ۱۵۶۵۲ دلار می‌رسد. محصول جدید این برند که در ایران نیز حضور پررنگی دارد نسخه اسپرت از آریزو ۵ محسوب می‌شود و به پیشرانه ۱.۶ لیتری توربوی کانپنگ مجهز شده است.

 وجود پسوند جی تی به این معنی است که آریزو ۵ جی تی را می‌توان به عنوان نسخه پرفورمنس خانواده در نظر گرفت! طراحی ظاهری این خودرو نیز چنین چیزی را نشان می‌دهد. خودروی موردبحث در بخش جلو از جلوپنجره‌ای بزرگ سود می‌برد. چراغ‌ها و ورودی‌های هوای طرفین نیز نازک و طویل طراحی شده‌اند. طراحی کلی بخش جلوی آریزو ۵ جی تی تیزتر و اسپرت تر از مدل استاندارد نشان می‌دهد.

یکی دیگر از ویژگی‌های آریزو ۵ جی تی را می‌توان رینگ‌های ۵ پره دوبل و کالیپرهای ترمز رنگی دانست که بر ماهیت جوان‌پسند و اسپرت این سدان چینی تأکید دارند. محصول جدید چری در بخش عقب از چراغ‌هایی تیره استفاده می‌کند. یک نوار تزئینی مشکی روشن نیز چراغ‌ها را به یکدیگر متصل می‌کند تا شکل یکپارچه‌ای ایجاد شود. همچنین این خودرو دارای چهار خروجی اگزوز است که اغراق در طراحی را نشان می‌دهد.

چری آریزو ۵ جی تی در بخش داخلی نیز تغییرات زیادی را نشان می‌دهد. به گزارش پدال و به نقل از کار نیوز چاینا، طراحی دو نمایشگر جدید سدان چری باعث شده طراحی جذاب و هوشمندی ایجاد شود. پشت آمپرهای دیجیتالی و نمایشگر مرکزی به خوبی در کنار یکدیگر قرار دارند. همچنین بخش بزرگی از کابین با جیر نارنجی‌رنگ پوشانده شده تا حس هیجان‌انگیزی را به راننده تزریق کند. فرمان سه پره و شیفتر الکترونیکی هم نشان می‌دهد چری به دنبال جلب نظر جوانان است.

همان‌طور که گفتیم محصول جدید چری به پیشرانه ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری توربو مجهز شده است. این پیشرانه حداکثر قدرت ۱۹۷ اسب بخاری دارد و با گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه همراه می‌شود. آریزو ۵ جی تی در عرض ۶ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. نظر شما درباره این خودرو چیست؟

برچسب ها:

فونیکسچری
user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1401/6/26
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط