icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین ملکه انگلیش چه خودروهایی داشت

ملکه انگلیش چه خودروهایی داشت

comments 0 1401/6/19

زمانی که نوبت به بحث در مورد خودروها در زندگی ملکه الیزابت می شود، همگان تصویری از او را در حالی که خودروی او توسط راننده رانده می شود، در ذهن دارند. اما شاید همگان ندانند که ملکه نسبت به اینکه شخصا پشت فرمان قرار بگیرد نیز علاقه فراوانی داشت و گاهی دور از انظار عمومی به رانندگی می‌پرداخت. 

 

 

احتمالا علاقه وی به وسایل نقلیه موتوری در زمان جنگ جهانی دوم شکل گرفتت؛ زمانی که ملکه به عنوان یک راننده و مکانیک در سرویس ارضی حمایتی بانوان(Women’s Auxiliary Territorial Servic) خدمت می کرد. 

 

 

  این روزها او در زمان‌هایی که در کاخ سلطنتی ویندزور یا در محوطه ۵۰ هزار هکتاری بالمورال در آبردین‌شایر اسکاتلند حضور دارد، به رانندگی نیز می‌پردخت.

در طول حکومت ۷۰ ساله ملکه، خودروها در هر سایز و هر قیافه‌ای در اختیار وی بوده‌اند والبته همگی آنها نیز به اندازه ای که شما فکر می کنید عالی نبوده اند. اما چیزی که بین همگی آنها مشترک بوده این است که همگی آنها در بریتانیا ساخته شده اند. حال نگاهی داریم به برخی از مهمترین خودروهای ملکه الیزابت.

 

 

بنتلی بنتایگا:

بنتلی بنتایگا:

این شاسی بلند ۴*۴ که ۱۶۰ هزار پوند قیمت دارد، جنجال های فراوانی را برانگیخته است، اما به نظر نمی‌رسد که این بحث ها توانسته باشد ملکه را از خرید آن منصرف سازد. مدیرعامل بنتلی، ولفگانگ دوئرهایمر در مورد این خودروی لوکس بریتانیایی که ابتدا در آلمان رونمایی شد، می‌گوید: “ما خودروی شماره یک را برای ملکه رزرو کرده‌ایم”. گفته شده است که ملکه پس از تست این خودرو در محوطه بالمورال، تحت تاثیر قابلیت‌های آن قرار گرفته است.

 

لیموزین بنتلی استیت

لیموزین بنتلی استیت

وقتی که با لیموزین بنتلی استیت مواجه می‌شوید، درک جنجال‌های به وجود آمده بر سر بنتلی بنتایگا برای شما دشوار خواهد بود. این خودروی ضدگلوله در سال ۲۰۰۲ به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاجگذاری ملکه برای وی رونمایی شد. دور تا دور این خودروی حقیقتا زیبا شیشه‌های بلند کار شده است تا احتمالا مردم بتواند سلفی خوبی از خودشان با ملکه بیندازند!

 

 

دایملر سوپر V8 LWB

دایملر سوپر V8 LWB

این خودرو از یک نگهدارنده کیف دستی سفارشی، چراغ های براق آبی رنگ برای باز کردن ترافیک و یک تلفن برای تماس های مهم با دفتر نخست وزیری بهره می‌برد. علیاحضرت این خودرو را در سال های اولیه قرن بیست و یکم و برای استفاده شخصی در محدوده کاخ ویندزور و باکینگهام مورد استفاده قرار می‌داد.

 

 

جگوار X-Type استیت

جگوار X-Type استیت

ملکه در زمان اقامت در قلعه ویندزور در برکشایر خودش را با رانندگی به سمت کلیسا سرگرم می‌کرد. این مسیر از پارک بزرگ ویندزور عبور می کند و ملکه ترجیح می‌داد که به جای پیاده‌روی، خودش این مسیر را رانندگی کند. در سال‌های قبل یک بار ملکه مجبور شد که برای جلوگیری از برخورد با خانواده جوانی که متوجه نزدیک شدن او با جگوارش نشده بودند، از جاده خارج شده و وارد چمن شود.

 

 

لندروور

لندروور

لندروورها و رنج روور‌ها در هر شکل و اندازه‌ای توسط ملکه رانده شده‌اند. اما به نظر می‌رسد که این لندروور اولیه، که بعدها به نام دیفندر شناخته شد، بوده که بیش از هر خودروی دیگری ملکه را مجذوب خود کرده است. شنیده شده است که یکی از محبوب‌ترین آن‌ها برای ملکه یک دیفندر ۱۱۰ مدل ۲۰۰۲ بوده است که از یک موتور دیزلی TD5، تعلیق ارتقا یافته و صندلی های گرمکن دار بهره می‌برده و به دفعات در مهمانی های شکار مورد استفاده قرار گرفته است.

 

 

آمبولانس سرویس ارضی

آمبولانس سرویس ارضی

در سال ۱۹۴۵ ملکه (که در آن زمان شاهزاده الیزابت نامیده می‌شد)، در ۱۸ سالگی به عنوان یک افسر افتخاری به سرویس ارضی جانبی بانوان پیوست. او به عنوان یک راننده و مکانیک تعلیم دید و در تصویر زیر او را در یک آمبولانس ارتشی مشاهده می کنید.

 

رولزرویس فانتوم VI

رولزرویس فانتوم VI

این خودرو در سال ۱۹۷۸ به مناسب بیست و پنجمین سالگرد تاجگذاری ملکه، توسط انجمن سازندگان و بازرگانان موتوری برای او ارائه شد. این خودرو همچنان در تملک خانواده سلطنتی قرار دارد و برای مراسم ازدواج شاهزاده ویلیام و کاترین میدلتون هم مورد استفاده قرار گرفت. این خودرو مجهز به یک موتور هشت سیلندر ۶.۷۵ لیتری است که حدود ۲۲۰ اسب بخار قدرت دارد.

 

 

روور P5B

روور P5B

روور P5 یک خودروی کلاسیک بریتانیایی است و P5B یک نسخه ارتقا یافته از آن می باشد که به جای موتور ۶ سیلندر P5 های معمولی، از موتورهای هشت سلیندر آلومینیومی ساخت بیوک استفاده می کرد. یک روور P5B سواری سبز رنگ هم اکنون در مرکز میراث موتوری در Gaydon به نمایش گذاشته شده است.

 

 

برچسب ها:

ترین ها
user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1401/6/19
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط