icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین منهارت بی ام و X5M با موتور 730 اسب بخاری را معرفی کرد

منهارت بی ام و X5M با موتور 730 اسب بخاری را معرفی کرد

comments 0 1400/11/4

منهارت MHX5 700، نسخه‌ی تقویت‌شده از X5 M کامپتیشن با قدرت ۷۳۰ اسب بخار و گشتاور ۹۰۰ نیوتن‌متر است.

مهندسان منهارت توانسته‌اند، پیشرانه‌ی ۴/۴ لیتر ۸ سیلندر بی‌ام‌و را به خوبی تقویت کنند تا قدرت و گشتاور به میزان ۱۰۵ اسب بخار و ۱۵۰ نیوتن‌متر بیشتر شود. برای رسیدن به این هدف، تنظیمات ECU با نصب کیت MHtronik تغییر کرده و سیستم سوخت‌رسانی ارتقا یافته است. فیلترها و کاتالیست‌های منهارت MHX5 نیز متفاوت از نسخه‌ی استاندارد X5 M کامپتیشن هستند.

مدل استاندارد ساخت کارخانه، سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتر برساعت ۳/۸ ثانیه و نهایت سرعت ۲۵۰ کیلومتر برساعت دارد. نسخه‌ی منهارت به درخواست خریدار، می‌تواند دارای ترمزهای ویژه، سیستم تعلیق H&R، فنربندی کم‌ارتفاع، رینگ‌های ۲۲ اینچ طلایی از برند OEM و رنگ‌بندی اختصاصی شود.

 

در نمای ظاهری منهارت MHX5 700، کیت بدنه‌ی ویژه با ادوات فیبرکربن وجود دارد. سپرهای جلو و عقب، مخصوص این مدل هستند و هدایت‌کننده‌های هوا در نزدیکی اگزوز، ظاهری شبیه به خودروهای فرمول یک دارند. محصول جدید منهارت، در قسمت بالچه‌های روی صندوق، رکاب‌ها و کاپوت جلو نیز، متفاوت از مدل اصلی است.

در کابین منهارت MHX5 700، پوشش سیاه با ترکیبی از رنگ طلایی وجود دارد. نشان تجاری منهارت روی پشت‌سری صندلی‌ها حک شده است و ادوات فیبرکربن در قسمت‌های مختلف داشبورد، کنسول و پدال‌های پشت فرمان دیده می‌شود.

 

آستانه قیمت بی‌ام‌و X6 M در بازار جهانی، ۱۰۷ هزار دلار است. قیمت منهارت MHX5 700 هنوز مشخص نیست اما احتمالا همراه با امکانات کامل، ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزار دلار هزینه‌ی خرید خواهد داشت.

user-img

نویسنده :

گروه خبری

comments 0 1400/11/4
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط