icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین نابودی ویروس کرونا در خودرو پارک شده زیر نور آفتاب

نابودی ویروس کرونا در خودرو پارک شده زیر نور آفتاب

comments 0 1399/3/2

وقتی وارد یک خودروی پارک شده در زیر نور آفتاب می شویم قطعا با وضعیتی عذاب آور روبرو می شویم . این شرایط آنچنان خطرناک است که در صورت فراموش کردن کودکان و یا حیوانات خانگی در خودروهای پارک شده زیر نور آفتاب عواقب بسیار بدی را به همراه خواهد داشت. لذا همین ابتدا یادور می شویم جهت ضد عفونی کردن خودرو با نور خورشید به یاد داشته باشید افراد و حیوانات را درون خودرو فراموش نکنید.

خوب تحقیقات جدید دانشگاه ویرجینیا نشان داده که اثرات گلخانه‌ای ناشی از تابش نور موج کوتاه خورشید که از شیشه خودرو عبور می‌کند می‌تواند ویروس کووید 19 را از بین ببرد. حتی در یک روز با دمای هوای معمولی 21 درجه، دمای داخل خودرویی که زیر نور مستقیم آفتاب پارک شده به‌راحتی طی زمانی یک ساعته به 45 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. اگر دمای محیط هم 26.6 درجه باشد در طول یک ساعت دمای داخل خودرو 50 درجه سانتی‌گراد خواهد بود که بسیار خطرناک است و باعث عوارضی چون گرمازدگی و مرگ‌ومیر می‌شود.


تحقیقات دانشگاه جورجیا نشان می‌دهد که گرما به‌طور چشمگیری زمان لازم برای ضدعفونی کردن ضد ویروس را کاهش می‌دهد. در حالی که ویروس کرونا می‌تواند حدود یک روز روی کاغذ و مقوا و سه روز روی پلاستیک و فولاد زنده بماند، با گرم شدن به میزان 50 درجه سانتی‌گراد 99.99 درصد این ویروس‌ها ظرف 20 دقیقه به پایان عمر خود می‌رسند و اگر دما به 65.5 درجه سلسیوس برسد این زمان تنها 5 دقیقه طول خواهد کشید.

تراویس گلن، استاد علوم بهداشت دانشگاه جورجیا گفته آزمایش‌های بیشتری برای اثبات این موضوع نیاز است. اما می‌دانیم که هرگاه محیط را گرم‌تر کنیم، زمان کمتری برای از بین بردن ویروس کرونا نیاز داریم. بعلاوه بهتر است افراد از یک ماسک داخل خودرو و یک ماسک دیگر برای بیرون استفاده کنند و ماسک درون خودروی خود را زمانی که آن را در آفتاب پارک می‌کنند، باقی بگذارند تا به همین نحو ضدعفونی شود.

برچسب ها:

ویروس کرونا
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/3/2
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط