icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین نخستین ایربگ سرنشنیان عقب در نسل جدید مرسدس بنز

نخستین ایربگ سرنشنیان عقب در نسل جدید مرسدس بنز

comments 0 1399/5/7

مرسدس بنز S کلاس همیشه بعنوان لوکس و تجملی بودن مطرح بوده است اما این سدان لاکچری در بحث ایمنی همیشه پرچمداری خود را حفظ کرده است.  این پیشگامی در نسل بعدی S کلاس هم وجود خواهد داشت زیرا مرسدس بنز تأیید کرده است که S کلاس جدید اولین خودروی جهان خواهد بود که به ایربگ‌های صندلی عقب مجهز است. فعلاً جزئیات کاملی از این ویژگی منتشر نشده اما به گفتهٔ مرسدس، ایربگ‌های عقب به‌منظور محافظت از سرنشینان عقب در صورت برخورد با جلو طراحی شده‌اند.

به نظر می‌رسد ایربگ‌ها در قسمت پشتی صندلی‌های جلو نصب شده و در هنگام تشخیص برخورد، باز می‌شوند. ظاهراً این ایربگ‌ها فرمی U شکل دارند که این موجب می‌شود مثل دستکش بیس‌بال عمل کره و سر سرنشینان را در بربگیرند.

 

 

به گفتهٔ مرسدس، این ایربگ‌ها مفهومی کاملاً متفاوت با ایربگ‌های جلو دارند. طبق گفتهٔ این شرکت، ایربگ‌های عقب قابلیت سازگاری با صندلی کودک را دارند و در همکاری با کمربندهای ایمنی باد شونده کار می‌کنند تا معیارهای جدیدی را برای ایمنی سرنشینان عقب تعیین کنند.

 

اما علاوه بر این ایربگ‌های جدید، مرسدس بنز در نسل جدید S کلاس سیستم Pre Safe جانبی را هم بروز کرده است. این سیستم از سنسورهای راداری برای تشخیص برخوردهای جانبی قریب‌الوقوع استفاده می‌کند و سپس بالشتک‌های صندلی‌های جلو را باد می‌کند تا راننده و سرنشین به سمت جلو حرکت کنند. علاوه بر این، سیستم کنترل بدنهٔ فعال نیز ارتفاع خودرو را افزایش می‌دهد تا اثر تصادف از طریق بخش پایینی ساختار S کلاس که مستحکم‌تر است منحرف شود. نسل جدید مرسدس بنز S کلاس رسماً در تاریخ ۲ سپتامبر (۱۲ شهریور) رونمایی خواهد شد.

 

برچسب ها:

مرسدس بنز
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/5/7
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط