icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین نخستین تصویر رسمی از ساینا 99 منتشر شد

نخستین تصویر رسمی از ساینا 99 منتشر شد

comments 0 1399/2/25

به تازگی تصویری از ساینا فیس لیفت یا همان ساینا 99 در فضای مجازی منتشر شده که نشان می دهد این خودرو نه چندان جدید آماده ورود به بازار است.

چندی پیش مدیر عامل سایپا بصورت رسمی اعلام کرد  این خودروساز در سال99 سه محصول جدید شاهین و کوییک فیس لیفت و ساینا فیس لیفت را به بازار عرضه می کند.در تصاویر منتشر شده در فضای مجازی می توانیم برای نخستین بار چهره ساینا فیس لیفت که قرار است با نام ساینا 99 عرضه شود را مشاهده نماییم.

پروژه ساینا 99 از آنجایی در دستور کار سایپا قرار گرفت که بنا بر دستور سازمان ملی استاندارد ،رعایت استاندارد 85 گانه برای تمامی خودروهای تولید داخل اجباری شد. از این رو سایپا برای تداوم حضور ساینا در بازار مجبور به تغییراتی در ظاهر و داخل و حتی پیشرانه خودرو گردید.

هملانطور که در تصاویر مشخص است ساینا 99 از نظر ظاهر تفاوت چندانی با نسخه قبلی ندارد اما برای رعایت استاندارد های جدید گرافیک داخلی چراغ های تغییر کرده است از همین رو در تصویر جدید منتشر شده شاهد چراغهای روزتاب یا همان دی لایت در گرافیک چراغ جلو هستیم.همچنین جهت زیبایی جلو پنجره ساینا 99 بصورت استیل طراحی شده است.در بخش عقبی خودرو نیز تغییر رخ نداده است به جز اینکه یک دیفیوزر مانند مشکی در روی سپر تعبیه شده است.

 

تاکنون تصویر دقیقی از داخل ساینا فیس لیفت به بیرون درز نکرده است اما با توجه به همسان سازی کوییک و ساینا به نظر می رسد داخل کابین ساینا 99 به مانند کوییک فیس لیفت باشد.  در سال 98 و طی بازدید وزیر دفاع از مرکز تحقیقات و توسعه شرکت سایپا، عکسی از نما کابین کوئیک فیس لیفت منتشر شد که احتمالا به علت یکسان سازی کوئیک و ساینا، این کابین بر روی ساینا فیس لیفت نیز نصب خواهد شد.

در بخش فنی هم تغییرات قابل توجهی رخ نداده است و ساینا 99 از همان پیشرانه قدیمی 8 سوپاپ 1.5 لیتری بهره می برد که تنها 87 اسب بخار قدرت و 128 نیوتن متر گشتاور را توسط جعبه دنده 5 سرعته به چرخها جلو ارسال می کند.البته برای تطبیق با استاندارد های جدید بنا بر گفته سایپا این پیشرانه کمی بهینه شده است.

بر اساس اطلاعات موجود ساینا جدید چند روز پیش در مراسمی با حضور افراد خاص رونمایی شده و مشخص گردیده که این سدان کوچگ شهری قرار است در سه تیپ مختلف با امکانات مختلف عرضه شود و که فعلا نسخه دنده ای قابل فروش بوده و نسخه ساده و اتوماتیک در مراحل بعدی سایپا قرار دارد.

در نسخه فول آپشن ساینا ۹۹ امکاناتی نظیر تریم داخلی چرم مصنوعی، نمایشگر لمسی، رهیاب ماهواره ای، سنسور و دوربین عقب، دماسنج محیط، تهویه الکتریکی دستی، کنترل سیستم صوتی از روی فرمان، بلوتوث، چراغ روشنایی روز، سامانه GSI، دو کیسه هوا، شیشه های عقب دودی، سنسور نور، آینه ها و شیشه های برقی، تنظیم ارتفاع چراغ و… دیده می شود.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/2/25
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط