icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین نخستین تیزر از EQS ،وقتی مرسدس بنز خودروی الکتریکی می سازد

نخستین تیزر از EQS ،وقتی مرسدس بنز خودروی الکتریکی می سازد

comments 0 1399/10/1

تاکنون تصاویر متعددی از سدان لوکس و البته تمام الکتریکی مرسدس بنز EQS به بیرون درز کرده بود اما برای نخستین بار تیزر رسمی آن منتشر شده است.

 مثل کانسپت ویژن EQS، در نسخهٔ تولیدی این خودرو هم جلوپنجره‌ای کاملاً مسدود با لوگوی برجستهٔ مرسدس به چشم می‌خورد. در طرفین این جلوپنجره هم چراغ‌های LED مثلثی شکل جای گرفته‌اند که توسط یک نوار LED باریک به هم متصل شده‌اند. در این تیزر همچنین کاپوت برجسته و آینه‌های سنتی دیده می‌شود درحالی‌که سپر جلو اصلاح شده و گلگیرها برجسته‌تر شده‌اند.

به گفتهٔ مرسدس بنز، برای EQS یک سیستم فیلتر هوای سفارشی ارائه می‌شود که در جای پیشرانهٔ بنزینی قرار می‌گیرد و به یک فیلتر ذرات بسیار کارآمد مجهز است. این فیلتر تقریباً ۱۰ لیتر حجم دارد و بالاترین کیفیت هوای داخلی را فراهم می‌کند. این فیلتر از ورود اکسیدهای نیتروژن، دی‌اکسید گوگرد، بوی نامطبوع و ریز گردها به داخل کابین جلوگیری می‌کند. به گفتهٔ مرسدس، با این سیستم، کیفیت هوای داخل RQS قابل‌مقایسه با اتاق عمل خواهد بود. این همچنین اولین سیستم تصفیه هوای خودرو محسوب می‌شود که گواهینامهٔ DIN EN 1822 را کسب کرده است.

 

مرسدس فعلاً اطلاعات زیادی در مورد EQS منتشر نکرده اما تأکید کرده است که بُرد این سدان الکتریکی طبق معیارهای WLTP بیش از ۷۰۰ کیلومتر خواهد بود. EQS همچنین اولین خودرویی است که روی معماری الکتریکی کاملاً جدید مرسدس بنز ساخته می‌شود. این پلت‌فرم بعداً در چهار خودروی الکتریکی دیگر مثل EQS شاسی‌بلند هم استفاده خواهد شد. فعلاً اطلاعات چندانی در مورد مشخصات EQS در دست نیست ولی انتظار می‌رود این ماشین در انواع مختلفی تولید شود که بین ۴۰۰ تا بیش از ۶۰۰ اسب بخار قدرت خواهند داشت. مرسدس بنز EQS سال آینده رسماً معرفی خواهد شد.

 

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/10/1
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط