icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین نسخه کشیده رولز رویس گوست رونمایی شد،مجلل تر از قبل

نسخه کشیده رولز رویس گوست رونمایی شد،مجلل تر از قبل

comments 0 1399/7/5

رولزرویس مه گذشته بصورت رسمی از نسل جدید سدان گوست رونمایی کرد و حالا نسخه کشیده این خودرو را با نام اکستند رونمایی کرده است.

این خودرو که با سفارش و سلیقهٔ خریداران ساخته می‌شود، به‌عنوان یک لیموزین طراحی شده که توسط رانندهٔ شخصی رانده می‌شود. گوست اکسندد ۵,۷۱۶ میلی‌متر طول دارد که ۱۷۰ میلی‌متر از نسخهٔ معمولی بیشتر است. همچنین فاصلهٔ محوری خودرو نیز از ۳,۲۹۵ میلی‌متر در نسخهٔ معمولی حالا به ۳,۴۶۵ میلی‌متر افزایش یافته است.

به همین دلیل فضای پای عقب گوست اکستندد از هر سدان دیگری در تاریخ رولزرویس به‌جز فانتوم اکستندد بیشتر است. البته این افزایش طول ۴۶ کیلوگرم به وزن خودرو اضافه کرده و آن‌را به ۲۶۰۰ کیلوگرم رسانده است؛ اما به‌منظور حفظ طراحی بیرونی گوست استاندارد، طراحان رولزرویس با افزودن به طول درهای عقب، طول بیشتر خودرو را پوشانده‌اند.

گوست اکستندد در داخل با صندلی‌های عقب فوق راحت ارائه می‌شود که بین آن‌ها یک یخچال شامپاین نصب شده است. این یخچال در دو حالت خنک‌کنندگی مختلف کار می‌کند که شامل دمای ۶ درجه و ۱۱ درجهٔ سانتی‌گراد می‌شود زیرا دمای مناسب برای سرو شامپاین وینتیج (شامپاین تهیه‌شده از انگور یک سال) حدود ۶ درجه و برای شامپاین غیر وینتیج (شامپاین تهیه‌شده از انگور چند سال مختلف) حدود ۱۱ درجه است.

در زیر کاپوت گوست اما تغییری صورت نگرفته که این یعنی در اینجا همان نیروگاه ۶.۷۵ لیتری V12 توئین توربو با ۵۷۰ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن متر گشتاور قرار دارد؛ اما با وجود وزن بیشتر، رولزرویس شتاب نسخهٔ کشیدهٔ گوست را با نسخهٔ معمولی یکسان اعلام کرده است که یعنی گوست اکستندد ظرف ۴.۸ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد درحالی‌که حداکثر سرعت آن روی ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

فروش رولزرویس گوست اکستندد به‌زودی آغاز می‌شود و تحویل آن به خریداران تا پیش از پایان سال جاری صورت خواهد گرفت.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/7/5
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط