icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین نسل جدید اسپورتیج آماده رونمایی شد

نسل جدید اسپورتیج آماده رونمایی شد

comments 0 1400/3/11

کار نمایش تیزرهای نسل جدید کیا اسپورتیج ۲۰۲۲ شروع شد. کره‌ای‌ها با استفاده از ظرفیت فضای مجازی سه تصویر تیزری از این شاسی‌بلند تازه‌نفس را منتشر کرده‌اند. ما همچنین می‌دانیم این خودرو به‌صورت رسمی در هشتم ژوئن رونمایی خواهد شد.

در بحث طراحی بدنه شباهتی انکارناپذیر به هیوندای توسان وجود دارد هرچند این تیزرها تنها بخشی از نمای جلو از جمله چراغ‌ها را نشان می‌دهند. قطعاً کیا در طراحی اسپورتیج نیم‌نگاهی هم به K5 و EV6 داشته هرچند جزئیات زیادی از این نظر در دست نیست. در بخش عقب نیز شاهد چراغ‌های جدید و طرح زاویه‌دار خطوط هستیم. آینه‌های جانبی نیز بجای ستون A روی درب‌ها نصب شده‌اند اما بعد از آن‌ها چیز زیادی دیده نمی‌شود.

 

اما سورپرایز بزرگ‌تر به داخل خودرو مربوط می‌شود. در تیزر آخری داشبورد دیده می‌شود که پذیرای نمایشگر دیجیتال بزرگی شده است. همانند اکثر خودروهای مدرن، یک شیشه بزرگ از سمت راننده تا موقعیت مرکزی کشیده شده است. احتمالاً این قسمت دو نمایشگر جداگانه را در خود جای داده و تنها چند دکمه فیزیکی زیر آن مشهود است. طراحی داشبورد تقریباً مشابه EV6 بوده و تنها برخی تفاوت‌ها در ورودی‌های هوا و فرمان دیده می‌شود. جزئیات بیشتری دیده نمی‌شود اما به نظر می‌رسد کیا واقعاً طراحی ظاهری و داخلی اسپورتیج جدید را چند پله بالاتر برده است.

 

تنها یک هفته تا آشنا شدن رسمی با اسپورتیج تازه‌نفس زمان باقی مانده است. قطعاً این خودرو از قوای محرکه الکتریکی شده استفاده خواهد کرد چراکه قبلاً چنین چیزی را در توسان دیده‌ایم. ما همچنین انتظار داریم طیف وسیعی از سیستم‌های ایمنی و کمک‌راننده در اسپورتیج نصب شوند.

 

با توجه به معرفی اسپورتیج ۲۰۲۲ در روزهای آینده این خودرو تا پایان سال جاری میلادی روانه بازار خواهد شد.

برچسب ها:

کیا
user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/3/11
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط