icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین نسل جدید اپل آسترا معرفی شد

نسل جدید اپل آسترا معرفی شد

comments 0 1400/4/23

اوپل نسل جدید هاچ‌بک کامپکت آسترا را با تحولی کامل نسبت به نسل قبلی معرفی کرده است. یکی از مهم‌ترین تغییرات این خودرو، استفاده از پلت‌فرم جدید EMP2 است که با دیگر محصولات استلانتیس مثل پژو ۳۰۸ مشترک است. علاوه بر این، طراحی بیرونی نسل جدید آسترا هم فاصلهٔ بزرگی از نسل قبلی گرفته و به دیگر محصولات جدید اوپل شبیه شده است.

در جلوی خودرو، چراغ‌های افقی و باریک LED ماتریکسی به چشم می‌خورند که توسط یک قطعهٔ تزئینی مشکی براقی به هم متصل شده‌اند. کمی پایین‌تر هم مه شکن‌های کوچکی دیده می‌شود که به‌خوبی درون سپر جای گرفته‌اند. در پروفیل جانبی آسترا، بلافاصله ستون‌ها و سقف مشکی‌رنگ به همراه رنگ ستون C زاویه‌دار جلب‌توجه می‌کنند اما در عقب خودرو، شکل چراغ‌ها به شکل عجیبی شبیه به نسل هشتم فولکس‌واگن گلف به نظر می‌رسد.

در کابین نسل جدید آسترا هم تغییرات چشمگیری صورت گرفته است. در اینجا یک صفحه آمپر دیجیتالی ۱۰ اینچی و یک نمایشگر ۱۰ اینچی سیستم اطلاعاتی-سرگرمی به داشبورد سلطه دارند. غربیلک فرمان سه پرهٔ منحصربه‌فرد و شیفتر کوچک روی تونل گیربکس هم از دیگر ویژگی‌های داخلی قابل‌توجه این هاچ‌بک آلمانی هستند درحالی‌که ازجملهٔ آپشن‌های اصلی آن‌هم می‌توان به نمایشگر سربالا و دوربین ۳۶۰ درجه اشاره کرد.

اوپل نسل جدید آسترا را با پیشرانه‌های مختلف بنزینی، دیزلی و پلاگین‌هیبریدی به بازار عرضه خواهد کرد. پیشرانهٔ پایه یک نمونهٔ ۱.۲ لیتری سه سیلندر بنزینی توربو است که در دو سطح قدرت ۱۱۰ و ۱۳۰ اسب بخار ارائه می‌شود. برای علاقه‌مندان به موتورهای دیزل هم یک نمونهٔ چهار سیلندر توربو با ۱۳۰ اسب بخار قدرت وجود خواهد داشت. انتقال نیروی همهٔ این موتورها به‌صورت استاندارد توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ اتوماتیک صورت می‌گیرد اما امکان سفارش یک نمونهٔ هشت سرعتهٔ اتوماتیک هم وجود خواهد داشت.

در لیست موتورهای آسترا دو نمونهٔ پلاگین‌هیبریدی هم وجود دارد که هردو به یک پیشرانهٔ ۱.۶ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ بنزینی به همراه یک موتور الکتریکی ۱۱۰ اسب بخاری مجهز هستند. در نسخهٔ اول اما موتور بنزینی ۱۵۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند و مجموع خروجی ۱۸۰ اسب بخار است اما در نسخهٔ دوم، موتور بنزینی ۱۸۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند تا مجموع خروجی را به ۲۲۵ اسب بخار برساند. هردو مدل پلاگین‌هیبریدی به یک پکیج باطری لیتیوم یونی ۱۲.۴ کیلووات ساعتی مجهز هستند که امکان پیمود حدود ۵۰ کیلومتر را به‌صورت تمام الکتریکی فراهم می‌کند.

نسل جدید آسترا با ۴,۳۷۴ میلی‌متر طول، ۴ میلی‌متر کشیده‌تر و با ۱,۸۶۰ میلی‌متر عرض ۵۱ میلی‌متر عریض‌تر از قبل شده اما ارتفاع آن با ۱,۴۷۰ میلی‌متر، ۱۵ میلی‌متر کمتر شده است. فاصلهٔ محوری خودرو نیز با ۱۳ میلی‌متر افزایش به ۲,۶۷۵ میلی‌متر رسیده است.

برچسب ها:

اپل
user-img

نویسنده :

گروه خبری

comments 0 1400/4/23
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط