icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین نسل جدید مرسدس میباخ معرفی ،جلوه تجمل محض

نسل جدید مرسدس میباخ معرفی ،جلوه تجمل محض

comments 0 1399/9/1

همه ما مرسدس بنز کلاس S را اوج تجمل گرای می دانیم اما این میباخ است که خود چندین برابر لوکس تر کلاس S است. حالا نیز نسل جدید مرسدس میباخ بعنوان تصوری لوکس تر از S کلاس معرفی شده است.

فاصلهٔ محوری مایباخ S کلاس جدید با ۱۸ سانتی‌متر افزایش به ۳,۳۹۶ میلی‌متر رسیده که نسبت به نسخهٔ استاندارد، فضای جادارتری را برای سرنشینان عقب فراهم می‌کند. این سدان فوق لوکس همچنین در عقب به‌صورت استاندارد به صندلی‌های اجرایی دوتایی مجهز است که از ماساژور ساق پا هم برخوردارند. در این صندلی‌ها سرنشینان عقب می‌توانند سطح نشیمنگاه، تکیه‌گاه و زیر پایی را تنظیم کنند.

ویژگی جالب دیگر S کلاس مایباخ قابلیت جلو آوردن کمربند ایمنی است که معمولاً آن‌را در خودروهای کابریولت می‌بینیم. با وجود این ویژگی، به‌محض اینکه دستیار داخلی سیستم MBUX حرکت دست سرنشین برای گرفتن کمربند ایمنی را تشخیص دهد، به‌طور خودکار کمربند را جلو می‌آورد. این دستیار داخلی همچنین دیگر حرکات دست سرنشینان عقب را هم تشخیص می‌دهد و امکان باز و بسته کردن آفتاب‌گیر و همین‌طور خاموش و روشن کردن چراغ مطالعه را فراهم می‌کند.

این سیستم حتی وقتی یکی از سرنشینان عقب دست خود را به سمت قسمتی دراز کند، آن‌را تشخیص داده و به‌طور خودکار چراغ را روشن می‌کند تا وی بهتر بتواند ببیند. از سوی دیگر، مایباخ S کلاس جدید به یک سیستم فعال مقابله با سروصدا هم مجهز است که برای حذف سروصدای جاده پیش از رسیدن به گوش سرنشینان، سیگنال‌های صوتی ارسال می‌کند. این سدان فوق لوکس همچنین از سیستم خودران سطح سه هم برخوردار است که به راننده امکان می‌دهد در مواقعی مثل ترافیک سنگین یا بزرگراه‌های خاص، دست‌های خود را از روی غربیلک فرمان بردارد. البته این سیستم از نیمهٔ دوم سال آینده قانونی خواهد شد.

مایباخ S کلاس در بیرون با جلوپنجره و رینگ‌های ویژه و همین‌طور تریم کرومی در سپرها، از نسخهٔ معمولی S کلاس متمایز شده است. علاوه بر این، طرح دورنگ بدنه هم برای این ماشین قابل سفارش است که خط تقسیم رنگ‌ها با دست کشیده می‌شود و کل فرایند تا یک هفته طول می‌کشد. همچنین برای اولین بار در یک محصول مایباخ، درهای عقب با فشردن یک دکمه به‌صورت برقی باز یا بسته می‌شوند.

مایباخ S کلاس با دو پیشرانهٔ مختلف در مدل‌های S580 و S650 به بازار عرضه می‌شود. مدل اول به پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربوی آشنای مرسدس مجهز است که ۵۰۳ اسب بخار قدرت دارد و سیستم هیبریدی خفیف ۴۸ ولت هم آن‌را همراهی می‌کند. در سینهٔ مدل S650 اما نیروگاه دوست‌داشتنی ۶ لیتری V12 توئین توربو با ۶۳۰ اسب بخار قدرت قرار می‌گیرد که احتمالاً با سامانهٔ چهارچرخ محرک ۴Matic همراه خواهد بود. علاوه بر این، در آینده در برخی از بازارها نسخهٔ پلاگین‌هیبریدی مایباخ S کلاس جدید نیز ارائه خواهد شد که به یک پیشرانهٔ ۳ لیتری شش سیلندر خطی به همراه یک موتور الکتریکی با مجموع قدرت ۵۰۳ اسب بخار مجهز خواهد بود.

این S کلاس فوق لوکس روی سیستم تعلیق بادی مخصوصی قرار گرفته که به حالتی بنام مایباخ مجهز است و سواری حتی نرم‌تری را نسبت به S کلاس معمولی ارائه می‌کند. با فعال کردن حالت مایباخ، پدال گاز برای شتاب ملایم‌تری تنظیم می‌شود، گیربکس نُه سرعتهٔ اتوماتیک خودرو حرکت را با دندهٔ دو آغاز می‌کند و تعویض دنده‌ها نرم‌تر صورت می‌گیرد. برای این سدان بزرگ سیستم فرمان گیری چرخ‌های عقب هم قابل سفارش است که چرخ‌های عقب را تا ۱۰ درجه می‌چرخاند تا قدرت مانور خودرو بهتر شود.

مرسدس بنز، چین، کره جنوبی، روسیه، ایالات‌متحده و آلمان را به‌عنوان بازارهای اصلی مایباخ S کلاس جدید معرفی کرده است. دراین‌بین، چین یکی از بهترین بازارها برای این خودرو به‌حساب می‌آید و رشد فروش آن در این کشور دورقمی است. فروش نسل جدید مایباخ S کلاس تا قبل از پایان سال جاری آغاز خواهد شد تا این موفقیت ادامه پیدا کند.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/9/1
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط