icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین نیسان تایتان الکتریکی ،رقابت پیکاپ های برقی داغ می شود

نیسان تایتان الکتریکی ،رقابت پیکاپ های برقی داغ می شود

comments 0 1399/9/3

از زمانی که تسلا پیکاپ الکتریکی خود را معرفی کرد تب پیوستن خودروسازن مشهور جهان به جرگه تولید کننده الکتریکی بسیار همه گیر شده است و حالا گزارش ها نشان می دهد بازیگر جدید این عرضه نیسان تایتان برقی است.

به گفته منابعی که با بلومبرگ گفتگو کرده‌اند، نیسان در حال مذاکره با شرکت هرکولز (Hercules Electric Vehicles) برای امکان خرید پیشرانه‌های برقی مناسب برای تایتان الکتریکی است. ظاهراً تراک هرکول آلفا در قطعات بیشتری با نیسان تایتان الکتریکی نیز مشترک خواهد بود. این خودرو بر مبنای تایتان معمولی طراحی شده است.

 

 

جزئیات این شراکت فعلاً مبهم است اما آلفا قرار است چهار موتور الکتریکی داشته باشد که خروجی ترکیبی آن‌ها به ۱۰۰۰ اسب بخار (۷۴۵ کیلووات) می‌رسد و طبق پیش‌بینی‌ها قادر خواهد بود در چهار ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برسد و در عین حال نهایت سرعت آن هم ۱۹۳ کیلومتر بر ساعت می‌باشد.

 

 

آلفا همچنین قول داده از یک سیستم گشتاور برداری و همچنین چرخش با شعاع صفر همانند ریویان بهره ببرد. برد یا شعاع حرکتی این خودرو با هر بار شارژ کامل ۴۸۳ کیلومتر اعلام شده و همچنین قرار ست از پوشش سلول‌های خورشیدی برای کمک به شارژ خودرو در زمانی که در زیر آفتاب پارک شده استفاده نماید.

فروش تایتان در بازار رقابتی امریکا کاهش یافته و در حالی که در سال ۲۰۱۹ توانسته به گاراژ ۳۱۵۱۴ آمریکایی راه یابد، در سال ۲۰۲۰ تاکنون تنها ۱۹۴۰۳ دستگاه از آن به فروش رسیده است.

با توجه به حضور پررنگ تراک های فرود، جنرال موتورز و رم، موفقیت سایر رقبا دشوار به نظر می‌رسد اما یک بازیگر الکتریکی متفاوت می‌تواند برای این غول‌ها ایجاد مزاحمت کند مخصوصاً اینکه همکاری با هرکولز می‌تواند هزینه‌های توسعه را کاهش داده و تیتان برقی با هزینه نسبتاً ارزانی وارد بازار شود.

 

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/9/3
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط