icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین هزینه خودروهای درون سوز دو برابر درون سوز ها

هزینه خودروهای درون سوز دو برابر درون سوز ها

comments 0 1400/3/17

در بین خریداران تصور می‌شود که هزینه‌های نگهداری خودروهای الکتریکی کمتر از نمونه‌های درون‌سوز است اما درواقع در طول سه ماه نخست مالکیت، هزینهٔ نگهداری الکتریکی‌ها می‌تواند بیش از دو برابر بیشتر از خودروهای درون‌سوز باشد. این یافتهٔ جدید توسط We Predict منتشر شده که برای تعیین هزینه‌های نگهداری خودروها در طول ۹۰ روز نخست مالکیت، میلیون‌ها فاکتور تعمیر را جمع‌آوری کرده است. این مطالعه نشان داده است که هزینهٔ سرویس خودروهای الکتریکی در طول این سه ماه به‌طور متوسط ۱۲۳ دلار است درحالی‌که این رقم برای خودروهای بنزینی به‌طور متوسط ۵۳ دلار خواهد بود.

علاوه بر این، قیمت قطعات خودروهای الکتریکی هم گران‌تر است به‌گونه‌ای که میانگین قیمت قطعات این خودروها ۶۵ دلار اعلام شده درحالی‌که این رقم برای بنزینی‌ها به‌طور متوسط ۲۸ دلار است. همچنین مزد تعمیر الکتریکی‌ها نیز با متوسط ۵۸ دلار، نسبت به بنزینی‌ها با میانگین ۲۵ دلار بیشتر خواهد بود. البته همهٔ این هزینه‌ها مشمول گارانتی خواهد بود و بنابراین ممکن است خریداران در چند سال نخست مالکیت خودروهای الکتریکی چندان متوجه هزینه‌های نگهداری بیشتر آن‌ها نسبت به همتایان درون‌سوز نشوند.

همچنین شاید گفته شود که ۹۰ روز زمان کمی برای این بررسی است و خودروهای درون‌سوز در این مدت کوتاه هزینهٔ چندانی ندارند اما به گفتهٔ بنیان‌گذار و مدیرعامل We Predict «جیمز دیویس»، هزینهٔ بالای تعمیرات در دوران ابتدای مالکیت نشانگر هزینه‌های بالا در سال‌های بعد هم خواهد بود. وی دراین‌باره گفته است:

خودروهایی که در طول سه ماه اول هزینهٔ سرویس و گارانتی پایینی دارند، در سه سال هم هزینهٔ کمتری خواهند داشت. تجزیه‌وتحلیل‌های ما نشان می‌دهد که مشکلات پیش‌آمده در سه ماه اول اغلب نشان‌دهندهٔ عملکرد خودرو در طول چرخه عمر آن است

user-img

نویسنده :

گروه خبری

comments 0 1400/3/17
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط