icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین وقتی که یک فراری غیر واقعی گران تر از نسخه اصلی است؟

وقتی که یک فراری غیر واقعی گران تر از نسخه اصلی است؟

comments 0 1398/11/2

خودروها بطور معمول وقتی رانده می شوند و عمرشان زیاد می شوند از ارزششان کاسته می شود اما این مورد در خصوص خودروهای فراری صدق نمی کند چرا که آنها با افزایش سنشان بر ارزششان افزوده خواهد شد.  واضح است که منظور ما فراری‌های تقلبی و غیرواقعی نیست. این خودروها اساساً در تفکر سازنده‌های خود ارزشمند هستند.

اما این فراری غیرواقعی جزو استثناها می‌باشد. هفته پیش و در حراجی برت جکسون آریزونا، یک فراری بکار رفته در فیلم کمدی کلاسیک Ferris Bueller’s Day Off با قیمت قابل‌توجه 396 هزار دلار به فروش رفت. بد نیست بدانید قیمت یک فراری 812 سوپرفست صفرکیلومتر ارزان‌تر از این فراری غیرواقعی است. قیمت 396 هزار دلاری برای خودرویی که به‌طور خاص برای حضور در یک فیلم ساخته شده بد نیست.

 

خودروی موردبحث توسط شرکت طراحی و توسعه مودنا ساخته شده و یکی از سه نمونه‌ی استفاده شده در این فیلم بوده است. این فراری غیرواقعی تا چند ماه پیش از برگزاری حراجی در حال بازسازی بدنه بوده است. زیر کاپوت خودرو هم پیشرانه سیلندر کاربراتوری و گیربکس 5 سرعته دستی با کلاچ کربنی قرار گرفته است. کابین هم پوشش چرمی داشته و حتی یک سرعت شمار مبتنی بر جی‌پی‌اس و رادیو در آن دیده می‌شود. دو آمپلی‌فایر در صندوق هم 14 بلندگوی پنهان شده را به صدا درمی‌آورند.

این خودرو طی مراحل بازسازی با چند ارتقا مواجه شده که از جمله آن‌ها می‌توان به لوله‌های داخلی فیبر کربنی برای کاهش وزن اشاره کرد. رینگ‌های 16 اینچی و لاستیک‌های بی اف گوودریچ نیز به‌صورت سفارشی به این فراری غیرواقعی اضافه شده‌اند.

و البته یک خودروی مخصوص فیلم با برخی ویژگی‌های خاطره‌انگیز همراه شده که از جمله آن‌ها می‌توان به تصاویر مراحل ساخت، ماکت ویژه، نسخه هات ویلز و تأییدیه کمپانی سازنده اشاره کرد.این اولین باری نیست که یکی از فراری‌های حاضر در این فیلم حراج می‌شود زیرا یکی دیگر از آن‌ها با قیمت 407 هزار دلار فروخته شده است.

برچسب ها:

فراری کلاسیک
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/11/2
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط