icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین ولوو XC40 تمام الکتریکی معرفی شد

ولوو XC40 تمام الکتریکی معرفی شد

comments 0 1398/7/28

یکی از موفق ترین کراس اوور سالهای اخیر کراس اوور ساب کامپکت ولوو با نام XC40 است از همین رو سوئدی ها تصمیم گرفته اند که نسخه تمام الکتریکی این خودرو را با نام  XC40 Recharge وارد بازار نمایند. XC40 Recharge اولین خودروی الکتریکی تولید انبوه ولوو بوده ولی قبلاً نیز خودرویی همچون C30 درایو الکتریک با قوای محرکه‌ی الکتریکی و در مقیاس محدود تولید شده بود.

این خودرو برد بیش از 400 کیلومتری با استفاده از تست‌های WLTP دارد. قوای محرکه‌ی تمام الکتریکی این خودرو نیروی خود را به چهار چرخ رسانده و قدرت 408 اسب بخاری و گشتاور 660 نیوتون متری دارد. یک باتری 78 کیلووات ساعتی نیز بکار رفته که همان‌گونه که گفته شد برد فراتر از 400 کیلومتری را ایجاد می‌کند. ولوو می‌گوید با استفاده از شارژر سریع می‌تواند 80 درصد ظرفیت باتری را در 40 دقیقه شارژ کرد.این خودرو شبیه مدل‌های استاندارد خود بوده اما برخی ویژگی‌ها برای تمایز بیشتر را داراست. جلوپنجره هم‌اکنون بسته بوده اما یک تیغه‌ی کوچک در پایین خود دارد. برای ایجاد تضاد رنگی هم بخش پایینی خودرو، پوشش آینه‌ها و سقف به رنگ مشکی درآمده‌اند. هم‌اکنون رنگ بدنه‌ی سبز Sage نیز برای اولین بار عرضه شده است. استفاده از قوای محرکه الکتریکی باعث ایجاد فضا زیر کاپوت شده است.

اما کابین XC40 Recharge شبیه دیگر مدل‌ها به نظر می‌رسد. در این خودرو از سیستم اطلاعات سرگرمی جدید اندروید استفاده شده و دارای دستیار گوگل، نقشه‌های گوگل و پلی استور است. به‌روزرسانی از راه دور نیز می‌تواند در طول زمان باعث بهبود ویژگی‌های ارتباطی و تکنولوژیکی XC40 الکتریکی شود.

نکته‌ی مهم اینکه پسوند Recharge برند ولوو برای خودروهای الکتریکی و پلاگین هیبریدی آتی خود خواهد بود. این خودروساز سوئدی می‌خواهد در 5 سال آینده یک خودروی الکتریکی را به‌صورت سالانه معرفی کند. هدف‌گذاری ولوو تشکیل سهم 50 درصدی خودروهای الکتریکی از سبد فروش جهانی خود تا سال 2025 بوده و باقی فروش را نیز باید خودروهای هیبریدی تشکیل دهند.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/7/28
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط