icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین پیام تحریریه پردیس خودرو به مناسبت آغاز سال 99

پیام تحریریه پردیس خودرو به مناسبت آغاز سال 99

comments 0 1399/1/1

سالی دیگر به اتمام رسید و هم اکنون این فرصت دوباره را داریم که بتوانیم فرا رسیدن سال نو را به شما همراهان پردیس خودرو را تبریک عرض کنیم.

اگر مروری بر حوادث سال گذشته داشته باشیم به حوادث بسیار تلخی برخواهیم خورد که خاطر همگی ما ایرانیان را مکدر خواهد کرد.وقوع سیلاب ها در برخی استان های کشور در آغاز سال 98 که موجب خسارات های مالی و جانی به هموطنان عزیرمان گردید. در ادامه باید به حوادث بعد از گران شدن بنزین اشاره کرد و در ادامه هم ترور سردار بزرگ ایران ،سردار سپهد شهید قاسم سلیمانی دل همه مردم ایران را به درد و در نتیجه این ماجراجویی آمریکایی ها  ،بسیاری از هموطنانمان در سقوط هواپیمای اوکراینی از بین ما رفتند .در انتها سال هم ویروس منحوس کرونا علاوه بر گرفتن جان بسیاری ،موجب ضرر های اقتصادی به بیشتر اصناف کشور گردید.

شاید حوادث فوق در سال 98 بسیار نمود داشته باشد اما باید به یاد داشته باشیم که در مقابل هم کسانی بودند که در تمامی موارد فوق به مقابله پرداختند تا آلام حاصل از این حوادث کمتر احساس گردد. در حادثه های طبیعی سال گذشته مردم در کنار مسئولین دست در دست هم به مناطق سیل زده شتافتن تا بازمانده ها این حادثه دردناک بتواند روزهای سخت را با مشکلات کمتری سپری کنند. یا در ترور بزدلانه سردار شهید قاسم سلیمانی ،سربازان جان بر کف نیروی های مسلح در پاسخی دندان شکن پایگاه آمریکایی را در دورترین نقطه خاک عراق مورد حمله موشکی قرار دهند تا آنها بدانند دوران بزن درو پایان یافته است. اهمیت این پاسخ موشکی آنجایی مشخص می گردد که بدانیم که از زمان جنگ جهانی دوم به بعد هیچ یک از پایگاه آمریکایی در سرتاسر جهان مورد حمله قرار نگرفته بود.

و در نهایت  این روزها که ویروس کرونا بعنوان بحران ملی سلامت جامعه را هدف قرار داده است  ، کادر درمانی کشور اعم از پرستاران و پزشکان در خط مقدم این جنگ نابرابر در حال انجام وظیفه هستند تا ما با خیال راحتر به استقبال سال جدید برویم . البته در این مورد باید به یاد داشته باشیم که همه ما در این جنگ علیه ویروس کرونا باید بعنوان یک سرباز عمل کنیم چرا که شکست این ویروس همکاری تک تک اعضای جامعه را می طلبد و باید بدانیم که اینبار نمی توانیم از بی کفایتی برخی از مسئولین گله کنیم چرا که این خود ما هستیم که باید مسئولیت پذیر باشیم و به دستورالعمل کادر درمانی بعنوان فرمانده این جنگ عمل نماییم .

مروری بر حوادث فوق از طرف این بنده حقیر تنها از نگاه یک شهروند عادی این جامعه بود و از آنجایی که پردیس خودرو ،رسانه تخصصی صنعت خودرو محسوب می گرد نگاهی به شرایط صنعت خودروی کشور در سال گذشته می پردازیم .صنعت خودروی کشور در سال 98 وضعیت چندان مطلوبی نداشت که دلیل اصلی آن را باید به تحریم های سنگین ظالمانه غرب علیه کشورمان ارتباط داد . اما باید به این نکته توجه کرد که بی درایتی برخی از مدیران خودرویی کشور در سال گذشته و سالهای پیش نقش موثری تری در این زمینه دارد.کشور ما سالهاست که در بدلیل مقابله با استکبار جهانی در حال مبارزه است و برای پیروزی در این نبرد باید این مهم را لحاظ کرد. اما سود جویی های دست های پشت پرده و مافیا خودرویی کشور هیچگاه اجازه نداده است صنعت خودروی کشور به جایگاه اصلی خود برسد و سالهاست که این صنعت به مانند موجودی ناقص همچنان در دوران طفولیت خود بماند .عقد قرار داد های یکجانبه با شرکای فرانسوی با عقبه بسیار بد ،اعمال ممنوعیت واردات خودرو در سالهای گذشته و موارد دیگر از جمله فعالیت این گروه پشت پرده سیاه است.صحبت در این خصوص زیاد است اما جز تکرار مکررات چیز جدیدی در پی نخواهد لذا به همین موارد بسنده خواهیم کرد.

اما شما همرهان پردیس خودرو که در طول فعالیت این رسانه مستقل همیشه در کنار ما بوده اید ، قوت قلبی برای کلیه همکاران ما در پردیس خودرو هستید و خواهید بود تا ما بتوانیم در سال 99 همچون گذشته در ارائه اخبار بروز و بدور از جانب داری و  کاملا مستقل خدمتگذار شما عزیزان باشیم.

 در نهایت  باید بدانیم که هر روز می تواند مسیری برای رسیدن به موفقیت و روزهای خوش باشد . فرا رسیدن سال جدید شمسی را نیز باید فرصتی دوباره محسوب کرد که می تواند با درایت مسئولین محترم و تلاش تک تک مردم نوید دهنده روزهای خوش و پر رونق باشد.

 

هومن زمانی

مدیر مسئول پردیس خودرو

user-img

نویسنده :

هومن زمانی

comments 0 1399/1/1
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط