icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین پیشرانه وانکل مزدا سال 2022 باز می گردد

پیشرانه وانکل مزدا سال 2022 باز می گردد

comments 0 1399/7/22

چند روز پیش مزدا از نسخه هیبریدی خفیف کراس اوور MX-30 برای بازار اروپا رونمایی کرد اما مهمتر از ین رویداد خبر هایی بود که در حاشیه این رونمایی منتشر شد.در ویدئویی که به مناسبت معرفی نسخهٔ هیبریدی MX-30 منتشر شده، مدیرعامل مزدا «آکیرا ماروموتو» رسماً اعلام کرده است که پیشرانهٔ وانکل مزدا به‌زودی بازخواهد گشت.

به گفتهٔ وی، مزدا آزمایش پروتوتایپ‌های این موتور را از اوایل ژانویهٔ سال آینده آغاز می‌کند و موتور وانکل در نیمهٔ اول سال ۲۰۲۲ رسماً وارد بازار خواهد شد؛ اما فعلاً نباید انتظار دیدن این پیشرانهٔ وانکل را در یک خودروی اسپرت از سری RX مزدا داشته باشیم زیرا این شرکت قصد دارد از این پیشرانهٔ دوست‌داشتنی در کراس‌اوور MX-30 استفاده کند.

احتمالاً این موتور نقش افزایش‌دهندهٔ بُرد را در MX-30 خواهد داشت زیرا این شرکت ژاپنی در سال ۲۰۱۲ اقدام به ساخت یک مزدا ۲ الکتریکی پروتوتایپ نمود که به یک پیشرانهٔ وانکل به‌عنوان افزایش‌دهندهٔ بُرد مجهز شده بود. در حال حاضر اما مشخص نیست که آیا غیر از MX-30، مدل‌های دیگر مزدا هم در آینده از پیشرانهٔ وانکل استفاده خواهند کرد یا نه اما فعلاً میدانیم که این کراس‌اوور کوچک اولین خودرویی خواهد بود که به پیشرانهٔ وانکل جدید مزدا مجهز می‌شود.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/7/22
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط