icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین پیکاپ های برقی نیامده اند سرشاخ شدند ،شکایت تسلا از ریویان

پیکاپ های برقی نیامده اند سرشاخ شدند ،شکایت تسلا از ریویان

comments 0 1399/5/4

ریویان بعنوان یک شرکت نوپا  قرار است بزودی پیکاپ برقی خود را روانه بازار نماید. در طرف مقابل هم تسلا قصد دارد پیکاپ تمام الکتریکی سایبر تراک را با آن ظاهر جنجالی عرضه نماید. اما این دو رقیب هنوز وارد بازار نشده با یکدیگر سرشاخ شده اند چرا که تسلا با شکایت رسمی از ریویان مدعی شده که این شرکت نوپا اقدام به سرقت رازهای تجاری تسلا و کسب عمدی اطلاعات ار کارکنان این شرکت نموده است.

اتوموتیونیوز گزیده‌ای از شکایت ثبت شده توسط تسلا در سن خوزه را منتشر کرده است:

سو استفاده از اطلاعات رقابتی، مفید و محرمانه تسلا در زمان ترک این شرکت یک کار اشتباه و ریسکی است. تنها در یک صورت می‌توان چنین اقدامی را انجام داد و آن‌هم استفاده از اطلاعات یاد شده برای دست‌یابی به رازهای تجاری است.

این خبرگزاری همچنین می‌گوید ریویان چنین ادعاهایی را رده کرده و به‌صورت ویژه از کارمند جدید خود خواسته تا تائید کند که هیچ‌گونه اطلاعات اختصاصی‌ای را از این فرد دریافت نکرده است. پاسخ رسمی ریویان این‌گونه است:

ریویان از تیم‌هایی با عملکرد بالا و مأموریت محور تشکیل شده و مدل تجاری و تکنولوژی ما بر پایه سال‌ها تجربه مهندسی، طراحی و توسعه استراتژی شکل گرفته است. این امر نیازمند مهارت و دانش هزاران کارمند در زمینه تکنولوژی و خودروسازی است.

 

تسلا اخیراً عنوان ارزشمندترین خودروساز دنیا را به دست آورده و ارزش سهام آن بی‌وقفه در حال افزایش است. این شرکت به‌خوبی با شیوع کرونا کنار آمده و تولیدش تنها ۵ درصد کمتر از سال پیش می‌باشد و این در حالی است که کارخانه اصلی تسلا برای چندین هفته تعطیل بوده است.

ریویان هنوز حدود یک سال با تولید اولین خودروی خود فاصله داشته اما به نظر می‌رسد کاملاً روی ریل قرار دارد. این شرکت قبلاً پروتوتایپ های خود را در تست کرده و به نظر می‌رسد مردم هم استقبال خوبی از آن‌ها به عمل آورده‌اند. از طرف دیگر سرمایه جدیدی به این شرکت تزریق شده که اوضاع را بهتر هم می‌کند.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/5/4
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط